Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Łysiak: Rozsądnie budujemy zespół

Mariusz Łysiak: Rozsądnie budujemy zespół

– Rozsądnie budujemy zespół na bazie młodych chłopaków, którzy mają wiele do udowodnienia. W naszej drużynie będą ciężko pracować, żeby pokazać, że potrafią grać w siatkówkę – zaznaczył Mariusz Łysiak, szkoleniowiec UKS-u Mickiewicza Kluczbork.

Siatkarze UKS-u Mickiewicza Kluczbork w maju wywalczyli awans do I ligi, a tuż po zakończeniu długiego sezonu do pracy wzięli się działacze, którzy zaczęli budować skład na nowy sezon. Zadanie mają dość mocno utrudnione, bo rynek jest już przebrany, a na dodatek beniaminek zaplecza PlusLigi nie będzie dysponował wielkim budżetem. Nie zamierza też podpisywać wirtualnych kontraktów, a tylko takie, które są w jego zasięgu finansowym. – Trudno jest nam budować skład, tym bardziej że nie jesteśmy krezusem finansowym. Nie możemy zawodnikom stworzyć takich warunków finansowych jak wiele drużyn pierwszoligowych. Mamy ograniczone warunki budżetowe, ale zawodnikom oferujemy realne pieniądze. Czasami spotykamy się z takimi sytuacjami, że kluby II ligi przebijają nasze oferty finansowo. Natomiast my rozsądnie budujemy zespół na bazie młodych chłopaków, którzy mają wiele do udowodnienia. W naszej drużynie będą ciężko pracować, żeby pokazać, że potrafią grać w siatkówkę – zaznaczył Mariusz Łysiak.Awans do wyższej klasy rozgrywkowej związany jest z koniecznością wzmocnienia drużyny na poszczególnych pozycjach. To z kolei oznacza, że z częścią zawodników umowy nie zostaną przedłużone. – Moim marzeniem było, żeby wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans, mogli brać udział w I-ligowych rozgrywkach. Niestety nigdy tak się nie dzieje. I liga pod względem poziomu różni się od II ligi, więc było przesądzone, że do pewnych zmian dojdzie – powiedział Mariusz Łysiak, szkoleniowiec Mickiewicza Kluczbork, w którym w przyszłym sezonie nie zagrają między innymi: Maciej Niedzielski, Bartosz Pańczyszak i Paweł Cygler, którym obowiązki związane z pracą zawodową uniemożliwiły grę w siatkówkę na pierwszoligowym poziomie. – Każdy z tych zawodników zadeklarował chęć pomocy, co świadczy o tym, że atmosferę w zespole mamy naprawdę dobrą. Jest to bardzo budująca sytuacja, która nie zdarza się często. Jestem pod dużym wrażeniem – dodał trener beniaminka I ligi, w którym nie zagra również Bartosz Hiper (libero).

Umowy przedłużone zostały już między innymi z: Jędrzejem Brożyniakiem (rozgrywający) oraz dwoma środkowymi – Konradem Muchą i Piotrem Jedlińskim. Są już także pierwsze nowe twarze w szeregach beniaminka. Dołączyli do niego Artur Pasiński (przyjmujący) i Jędrzej Maćkowiak (środkowy), którzy w poprzednim sezonie wraz z APP Krispolem Września zdobyli brązowe medale I ligi. Do Kluczborka przeniósł się także Paweł Stysiał. To młody libero, który ma już za sobą grę w MKS-ie Będzin, a także występy w lidze austriackiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved