Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Łoziński: Będzie to poważny sprawdzian dla naszego zespołu

Mariusz Łoziński: Będzie to poważny sprawdzian dla naszego zespołu

– Wszystko idzie w dobrym kierunku, choć mamy jeszcze rezerwy w każdym elemencie. Mamy nadzieję, że będziemy grali jeszcze dużo lepiej. Wiemy, jaki mamy skład, jak pracujemy i na co nas stać. Miejsce w czwórce jest realnym celem do osiągnięcia – mówi trener MCKiS-u Jaworzno, Mariusz Łoziński.

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – to dorobek MCKiS-u Jaworzno w tym sezonie. Podopieczni trenera Łozińskiego stracili tylko jeden punkt, a w ostatniej kolejce stosunkowo lekko, łatwo i przyjemnie uporali się we własnej hali z Juvenią Głuchołazy. Praktycznie w każdym z trzech rozegranych setów kontrolowali boiskowe wydarzenia. – Zagraliśmy dużo lepiej niż tydzień temu, kiedy również graliśmy z zespołem z dolnych rejonów tabeli. Wtedy przegraliśmy jednego seta, a drugiego wygraliśmy dopiero po walce na przewagi. W poprzednich meczach mieliśmy przestoje, ale z tygodnia na tydzień prezentujemy się coraz lepiej. W ostatnim spotkaniu udało nam się już ustabilizować naszą dyspozycję, co jest dobrym prognostykiem przed pojedynkami z czołowymi zespołami naszej grupy – skomentował Mariusz Łoziński, szkoleniowiec MCKiS-u Jaworzno.

Obecnie MCKiS znajduje się na fotelu lidera piątej grupy, ale nie popada w hurraoptymizm. Wszak to dopiero początek sezonu, a poza tym dotychczas rywalizował głównie z rywalami ze środka i dołu tabeli. – Weszliśmy już w rytm meczów ligowych. Wszystko idzie w dobrym kierunku, choć mamy jeszcze rezerwy w każdym elemencie. Mamy nadzieję, że będziemy grali jeszcze dużo lepiej. Wiemy, jaki mamy skład, jak pracujemy i na co nas stać. Uważam, że miejsce w czołowej czwórce jest realnym celem do osiągnięcia, a później wszystko się może zdarzyć – podkreślił trener zespołu z Jaworzna, który w międzysezonowej przerwie został przeniesiony z szóstej do piątej grupy. Wydaje się, że w niej stawka jest bardziej wyrównana i nie ma zdecydowanego faworyta. – W zeszłym roku byłem przekonany, że szósta grupa była mocniejsza, tymczasem teraz w opinii trenerów grupa śląska jest silniejsza, a przede wszystkim bardziej wyrównana. Jest w niej kilku kandydatów do gry w czwórce, za to w szóstej grupie faworyt jest jeden. Myślę, że zespół z Sanoka nie popełni już tego błędu co w poprzednim sezonie. Ma on skład i budżet I-ligowy – dodał.Już w najbliższy weekend MCKiS czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie, gdyż na wyjeździe zmierzy się z TKS-em Tychy, który również ma aspiracje, by namieszać w piątej grupie. – Będzie to poważny sprawdzian dla naszego zespołu. Mecz w Tychach pokaże, w jakiej jesteśmy obecnie dyspozycji i na co nas stać. TKS jest przeciwnikiem o podobnym potencjale jak my, ale mam nadzieję, że dobrze przygotujemy się do tego spotkania, a zrealizowanie taktyki pozwoli nam wygrać, choć zdajemy sobie sprawę, że o zwycięstwo w Tychach łatwo nie będzie – zakończył Łoziński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved