Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Korpak: Nasza pozycja to powód do zadowolenia

Mariusz Korpak: Nasza pozycja to powód do zadowolenia

fot. Klaudia Piwowarczyk

MKS Będzin po wygranej rywalizacji play-off z Espadonem Szczecin zakończył sezon ligowy na jedenastej pozycji. – Nasza pozycja to powód do zadowolenia. Ktoś powie, że osiągnęliśmy tę samą pozycję, co dwa lata temu, ale wówczas najwyższa klasa rozgrywkowa liczyła 14, a nie 16 zespołów, tak jak teraz. Tabela końcowa też mówi dużo – 2 punkty straty do 10. zespołu, 3. do 9 i aż 10 punktów przewagi nad 12. ekipą! Z drugiej strony czujemy spory niedosyt, bo mogliśmy być nawet w najlepszej dziesiątce… – ocenił sezon prezes Mariusz Korpak.

Jedenaste miejsce to powód do zadowolenia czy niedosytu? W pewnym momencie zespół miał szansę na walkę o jeszcze wyższą lokatę.

Mariusz Korpak: – Nasza pozycja to powód do zadowolenia. Ktoś powie, że osiągnęliśmy tę samą pozycję, co dwa lata temu, ale wówczas najwyższa klasa rozgrywkowa liczyła 14, a nie 16 zespołów, tak jak teraz. Tabela końcowa też mówi dużo – 2 punkty straty do 10. zespołu, 3. do 9 i aż 10 punktów przewagi nad 12. ekipą! Z drugiej strony czujemy spory niedosyt, bo mogliśmy być nawet w najlepszej dziesiątce, choć mając na uwadze odmłodzenie naszej kadry i fakt, że dla wielu zawodników była to pierwsza boiskowa styczność z PlusLigą, to z jedenastej pozycji możemy być naprawdę usatysfakcjonowani.Który z graczy wyrastał ponad przeciętność, a kto zawiódł?

– Większość zawodników spełniła pokładaną w nich nadzieję, a na miano lidera z pewnością zasłużył Marcin Waliński. Przez cały sezon prezentował najrówniejszą formę. Dla kilku graczy poziom PlusLigi, niestety, okazał się zbyt wysoki. Kontuzje na przestrzeni całego sezonu zrobiły też swoje. Poczekajmy jednak jeszcze chwilę na szczegółową analizę całego sezonu.

A jak oceni pan trenera Stelio DeRocco? Wcześniej go pan chwalił. Podtrzymuje pan o nim pozytywne zdanie?

– Zgadza się. Trener Stelio DeRocco cieszy się nie tylko moim dużym zaufaniem, ale i zawodników oraz pozostałych członków sztabu trenerskiego i kibiców. Swoim doświadczeniem potrafił stworzyć i scalić zespół, który pod jego wodzą osiągnął satysfakcjonujący wynik i pokazał na przestrzeni całych rozgrywek dobrą i atrakcyjną siatkówkę. Dzięki rzetelnej pracy pod okiem tego doświadczonego fachowca pokazaliśmy zupełnie nowe, znacznie lepsze oblicze MKS-u.

W kadrze zespołu było pięciu obcokrajowców. Nie za dużo? Może powinno się w większym stopniu korzystać z młodych polskich zawodników, wywodzących się z regionu?

– To prawda, lecz nie zawsze jest to łatwe do pogodzenia, ponieważ często oczekiwania finansowe zawodnika nie idą w parze z jego umiejętnościami, więc w takim wypadku warto postawić na obcokrajowca.

Jak będzie wyglądała drużyna w nowym sezonie? Będą wzmocnienia, czy też zachowany zostanie jej obecny trzon? By walczyć o coraz wyższą lokatę, trzeba się zbroić, gdyż rywale nie śpią…

–  Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kandydatami do gry w naszym zespole, ale także z zawodnikami, którzy reprezentowali barwy MKS-u w tym sezonie. Na konkretne nazwiska jest jeszcze za wcześniej, ale mogę zapewnić, że postaramy się utrzymać trzon kadry i wzbogacić ją siatkarzami, którzy będą nie tylko uzupełnieniem, ale i wartością dodaną.

*cała rozmowa Jerzego Muchy w serwisie katowickisport,pl

W finale PlusLigi stawiam na:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved