Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Korpak: Jesteśmy niewygodnym rywalem

Mariusz Korpak: Jesteśmy niewygodnym rywalem

MKS Będzin w sezonie 2016/2017 radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Będzinianie potrafią pokusić się o niespodzianki, urywając punkty wyżej notowanym rywalom. –  Z minionych dwóch sezonów wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, których potwierdzeniem są obecne rozgrywki. Nie ulega wątpliwości, że jest to jak na razie nasz najlepszy sezon w PlusLidze – przyznał prezes będzińskiej drużyny, Mariusz Korpak.

Dla MKS-u Będzin to już trzeci sezon w PlusLidze. Jako beniaminek będzinianie zajęli 11. miejsce, w zeszłym roku byli ostatni. W obecnych rozgrywkach po 23. kolejkach MKS plasował się na 11. lokacie. Chociaż postawa podopiecznych trenera DeRocco bywa nierówna, potrafią postawić się wyżej notowanym rywalom.  –  Z minionych dwóch sezonów wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, których potwierdzeniem są obecne rozgrywki. Nie ulega wątpliwości, że jest to jak na razie nasz najlepszy sezon w PlusLidze, zarówno pod względem prezentowanej gry, jak i osiąganych wyników. Sprawiliśmy już kilka niespodzianek, a przed nami jest jeszcze sporo grania, więc wierzę, że w następnych meczach zdołamy zaskoczyć niejednego rywala – przyznał prezes Mariusz Korpak.Po bardzo słabym minionym sezonie nową drużynę kompletował trener Stelio DeRocco. Prezes MKS-u Będzin jest zadowolony ze współpracy z tym szkoleniowcem. – Współpraca z trenerem DeRocco, z którym mamy wspólną wizję rozwoju naszego klubu, układa się znakomicie. To doskonały fachowiec, którego wszyscy darzymy dużą sympatią i ogromnym zaufaniem. Jego myśl szkoleniowa zaprocentowała, stworzył młody, ambitny zespół, potrafiący walczyć jak równy z równym, z dużo bardziej ogranymi i doświadczonymi ekipami. Jesteśmy niewygodnym rywalem dla drużyn z górnej połowy tabeli – powiedział.

Chociaż będzinianie grają już trzeci sezon w PlusLidze, wciąż korzystają z hali w Sosnowcu. Kibice MKS-u na grę swojego zespołu w Będzinie będą musieli jednak jeszcze poczekać, ponieważ nadal nie rozpoczęto budowy nowego obiektu. – Cały czas trwają prace związane z przygotowaniem się do realizacji budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w centrum Będzina, w której za kilka lat będziemy mogli rozgrywać mecze. Sądzę, iż doskonała lokalizacja obiektu, połączona z prestiżem PlusLigi, przyciągnie na trybuny komplet kibiców, którym swoją grą dostarczymy wiele chwili radości i niezapomnianych emocji – wyjaśnił prezes MKS-u.

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved