Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Korpak: Chcemy systematycznie piąć się w górę

Mariusz Korpak: Chcemy systematycznie piąć się w górę

fot. Izabela Kornas

MKS Będzin do tej pory nie zachwycał swoją grą w PlusLidze. Po zajęciu ostatniego miejsca w poprzednim sezonie włodarze będzińskiego zespołu nie tylko przebudowali plusligową drużynę, ale również rozpoczęli inne działania. – Sport, organizacja, marketing i młodzież – to są cztery najważniejsze filary, na których chcemy oprzeć działalność spółki akcyjnej MKS – przyznał Mariusz Korpak.

MKS Będzin dołączył do PlusLigi dwa sezony temu. Będzinianie mimo roszad zarówno w składzie, jak i na ławce trenerskiej mieli problem z opuszczeniem ogona ligi. W minionych rozgrywkach zespół z Będzina w ostatniej chwili zdobył regulaminowe pięć zwycięstw. – To była dla nas przede wszystkim ogromna lekcja pokory. Dla mnie i dla wszystkich ludzi, którzy byli zaangażowani w ten projekt. Nie mieliśmy świadomości, że będzie aż tak trudno. W pierwszym sezonie wiedzieliśmy, że oprócz kwestii czysto sportowych musimy podołać wielkiemu wyzwaniu organizacyjnemu. W 2014 roku powstała spółka akcyjna i wszystko było budowane od podstaw. Końcówka pierwszego sezonu była dla nas udana i w drugi wchodziliśmy z poczuciem, że udało nam się uratować sytuację, ale jednocześnie mieliśmy spuszczone głowy. Zostaliśmy bowiem bez sponsora tytularnego, pojawiły się inne problemy, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę. Wyszło, niestety, tak jak wyszło – przyznał Mariusz Korpak, prezes MKS-u Będzin.W nadchodzących rozgrywkach ma być inaczej, bowiem klub zaczyna zmieniać sposób działania. – Przeobrażamy całkowicie nasze działania. Sport, organizacja, marketing i młodzież – to są cztery najważniejsze filary, na których chcemy oprzeć działalność spółki akcyjnej MKS. Pracujemy nad tym już praktycznie od końca lutego, choć jeszcze nie wiedzieliśmy, jak zakończy się dla nas sezon i czy nadal będziemy występować w PlusLidze – wyjaśnił Korpak.

W poprawieniu osiągnięć MKS-u ma pomóc trener Stelio DeRocco, który w przyszłym sezonie będzie miał do dyspozycji głównie młodych zawodników. – To trener chciał zbudować młody i perspektywiczny zespół i to w głównej mierze jego koncepcja. Mając taki poziom finansowania, nie walczymy o medale, ale chcemy systematycznie piąć się w górę. Budujemy od zera solidny fundament i w kolejnych latach planujemy robić tylko kosmetyczne zmiany – powiedział prezes MKS-u.

Prezes zespołu z Będzina nie chce otwarcie powiedzieć, na jakie miejsce w nadchodzących rozgrywkach liczy. Dla Mariusza Korpaka są ważniejsze inne cele. – Chcę pozbyć się pochodnej ostatnich dwóch sezonów. Drużna ma zacząć grać dla kibiców. Każdy, kto pojawi się na trybunach, ma czuć się dowartościowany, że uczestniczy w tych widowiskach i mieć świadomość walki drużyny – przyznał. – Gramy po to, by z pewną regularnością wygrywać i pokazywać walkę w każdym meczu. Jak tak będzie, to będę zadowolony, a efektem tego na pewno będzie lepszy wynik niż ten z poprzednich sezonów – zakończył Mariusz Korpak.

Skład MKS-u Będzin na sezon 2016/2017:
rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif
atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araujo
środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts, Kyle Russell, Marcin Walińskim
libero: Paweł Stysiał, Michał Potera

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2016/2017

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved