Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Gaca: Obecnie docieramy się i zgrywamy

Mariusz Gaca: Obecnie docieramy się i zgrywamy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mamy nowy zespół, ale na pewno bardzo ciekawy i z ambicjami. Jeśli będziemy podchodzić do meczów skoncentrowani, to o wynik się nie boję. Obecnie docieramy się i zgrywamy, by ta siatkówka była jak najlepsza dla oka i przyciągnęła kibiców do hali – powiedział Mariusz Gaca, środkowy BBTS-u Bielsko-Biała.

Dla BBTS-u Bielsko-Biała nadchodzący sezon będzie sporym wyzwaniem, bowiem w jego trakcie dwie najsłabsze drużyny spadną z elity, a trzecia od końca o pozostanie w niej będzie musiała rywalizować w barażach. Ekipa z Beskidów liczy, że utrzyma się w elicie. – Czeka nas bardzo trudny sezon, wiemy, o jaką stawkę walczymy. Liga zostanie zmniejszona, zrobimy wszystko, by uniknąć nerwów – zadeklarował Rastislav Chudik, który wrócił jeszcze do rywalizacji w poprzednich rozgrywkach. – Wracając do poprzedniego sezonu, uważam, że zespół mógł osiągnąć więcej, nie pomagały nam kontuzje, brakowało czasami szczęścia. W tym sezonie działamy inaczej, zbudowaliśmy mocniejszą drużynę. Od jutra będziemy trenować w komplecie, bo dzisiaj dołączył do nas Harrison Peacock. Mamy bardzo dobre warunki do pracy – czeka nas jeszcze obóz w Kielnarowej, dwa turnieje, kilka sparingów, będzie to trudny kolejny miesiąc przygotowań – dodał trener przedstawiciela PlusLigi.W nadchodzącym sezonie nie będzie już rozgrywek Młodej Ligi, ale część zespołów rywalizujących w PlusLidze skorzystała z okazji i do walki zgłosiła zespoły w II lidze. Taką drogą podążyli też działacze bielskiego klubu, dzięki czemu na niższym poziomie rozgrywkowym będą mieli okazję ogrywać się młodzi, lokalni zawodnicy. – Najważniejsza informacja jest taka, że tę drugą ligę udało nam się w Bielsku-Białej stworzyć. Myślę, że przede wszystkim ci najmłodsi siatkarze mogą być zadowoleni z tego faktu. Wreszcie jest szansa powalczyć tak naprawdę w swoich barwach i mieć otwarte drzwi do kariery seniorskiej, zawodowej – powiedział Daniel Wolny, który odniósł się także do okresu przygotowawczego. – Sezon przygotowawczy zaczęliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Widać, że treningi przynoszą dobre efekty. Rozegraliśmy już trzy sparingi, które wygraliśmy. Warto dodać, że w składzie mamy w większości dwudziestolatków, oprócz nich jest dwóch bardziej doświadczonych graczy z ograniem w tej lidze. W zespole mamy też zawodników ze srebrnej drużyny Pawła i Wojtka Gradowskich – dodał drugi szkoleniowiec BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała od kilku sezonów znajduje się w dolnej części tabeli PlusLigi. W nadchodzących rozgrywkach również ciężko będzie mu się przebić wyżej, tym bardziej że w jego szeregach znalazło się sporo młodych zawodników, jeszcze nie do końca ogranych w elicie. – Mamy nowy zespół, ale na pewno bardzo ciekawy i z ambicjami. Jeśli będziemy podchodzić do meczów skoncentrowani, to o wynik się nie boję – powiedział Mariusz Gaca, który odniósł się także do obecnego stanu przygotowań. – Teraz jest taki etap budowania formy, która ma wystarczyć na cały sezon. Docieramy się i zgrywamy, by ta siatkówka była jak najlepsza dla oka i przyciągnęła kibiców do hali. Dla tych kibiców w Bielsku-Białej chce się grać, liczę na ich doping, a my na pewno odwdzięczymy się dobrą grą – zakończył kapitan ekipy z Beskidów.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved