Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Buszkiewicz nowym prezesem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Mariusz Buszkiewicz nowym prezesem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

fot. Łukasz Krzywański

Mirosław Buszkiewicz został nowym prezesem KSZO Ostrowiec S.A. czyli spółki akcyjnej prowadzącej drużynę w Lidze Siatkówki Kobiet. Został on oddelegowany na to stanowisko z Rady Nadzorczej.

Były prezes KSZO stwierdził, że nowy sternik KSZO będzie w stanie sobie poradzić sobie ze wszystkimi obowiązkami. – Mirosław Buszkiewicz z siatkówką związany jest od wielu lat. Jest m.in. członkiem Rady Nadzorczej spółki. Z pewnością będzie umiał pogodzić wszystkie obowiązki – powiedział Mariusz Rokita.Pomimo trudności finansowych oraz organizacyjnych nikt w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zamierza się poddawać. – Zdaję sobie sprawę, z sytuacji, jaka panuje w klubie, ale mam nadzieję, że sobie poradzimy – powiedział Radiu Ostrowiec nowy sternik ostrowieckiego klubu i dodał, że najważniejszą sprawą na chwilę obecną jest uzyskanie licencji do gry w lidze. – Skupiamy się także na znalezieniu nowego trenera – podkreśla. – Mieszkańcy i kibice zasługują, by w Ostrowcu była ligowa siatkówka. Dlatego deklaruję, że drużyna będzie istniała i wystartuje w nadchodzącym sezonie w ekstraklasie – zapewnia nowy prezes KSZO.

Wszystko wskazuje na to, że najpoważniejszym kandydatem na trenera jest Marcin Widera. 35-letni szkoleniowiec w poprzednim sezonie był asystentem Jacka Pasińskiego w PTPS-ie Piła. W 2013 roku był drugim trenerem reprezentacji Polski kadetek, która wywalczyła mistrzostwo Europy. – Jestem już po wstępnych rozmowach z kandydatami na stanowisko trenera i w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać jego nazwisko. Szkoleniowiec od razu ma przystąpić do kompletowania składu – dodał Mirosław Buszkiewicz. Nowy prezes zadeklarował również, że skontaktuje się ze wszystkimi wierzycielami klubu w celu ustalenia dokładnego poziomu zadłużenia. Natomiast kolejnym krokiem ma być negocjacja spłaty długów i przedstawienie harmonogramu spłaty siatkarskiej centrali, bo bez tego klub nie otrzyma licencji. KSZO S.A. ma w tej chwili ponad 240 tysięcy złotych zadłużenia wobec siatkarek za dwa miesiące minionego sezonu. Klub ma także długi wobec instytucji państwowych, czyli ZUS-u i urzędu skarbowego. W tej chwili KSZO nie ma żadnej zawodniczki z ważnym kontraktem. Wszystkim, które grały w pomarańczowo-czarnych barwach, umowy wygasły z końcem poprzedniego sezonu. Część z nich już znalazła nowe kluby. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedyną zawodniczką, która deklaruje chęć występów w KSZO, jest białoruska libero Olga Pawliukowskaja.

Liga Siatkówki Kobiet wystartuje w pierwszy weekend listopada. W inauguracyjnej kolejce ostrowczanki zagrają na wyjeździe z Developresem Rzeszów. Po raz pierwszy przed własną publicznością ostrowczanki zaprezentują się tydzień później, we własnej hali zagrają z Radomką Radom.

źródło: ostrowiecka.pl, Radio Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved