Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariola Zenik: Widać postęp w grze reprezentacji

Mariola Zenik: Widać postęp w grze reprezentacji

– Na przestrzeni czasu widać postęp w grze reprezentacji. Wygrywając z Czeszkami i Koreą, dziewczyny udowodniły, że praca nie idzie na marne – mówi Mariola Zenik o ostatnich meczach reprezentacji Polski. Policzanki za dwa tygodnie rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu. – W trakcie długiej przerwy zawsze brakuje siatkówki. Myślę, że każda z nas parę razy wzięła do ręki piłkę i poodbijała, chociaż trochę. To jest całe nasze życie – dodaje libero Chemika Police.

Libero Chemika po zakończeniu minionego sezonu udała się do domu rodzinnego. – Czas wolny od sportu spędziłam, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ze względu na specyfikę działalności mojej i męża wakacje są dla nas najbardziej pracowitym okresem. Nie mogłam pozwolić sobie na długą wycieczkę zagraniczną, ale nie narzekam, bo większość czasu spędziłam nad pobliskim jeziorkiem, blisko miejsca mojego zamieszkania. Być może nie była to wycieczka do Włoch, ale również sympatycznie spędziłam czas – opowiada Mariola Zenik.22 września rozpoczną się mistrzostwa Europy w Gruzji i Azerbejdżanie. – Na przestrzeni czasu widać postęp w grze reprezentacji. Wygrywając z Czeszkami i Koreą, dziewczyny udowodniły, że praca nie idzie na marne. Trudno jest mi jednak prorokować, jak wyglądać będą mistrzostwa Europy. Bezpośredni pojedynek z Serbią, jednym z pretendentów do tytułu mistrzowskiego, był dla nas nieudany. Ostatnie wyniki jednak pozwalają wierzyć w to, że pokażemy się z dobrej strony – uważa.

15 sierpnia Chemik Police rozpocznie okres przygotowawczy. Do pierwszych treningów pozostały niecałe 2 tygodnie. – Okres wakacyjny szybko mi zleciał. Prawda jednak jest taka, że w trakcie długiej przerwy zawsze brakuje siatkówki. Myślę, że każda z nas parę razy wzięła do ręki piłkę i poodbijała, chociaż trochę. To jest całe nasze życie. Pod koniec sezonu pojawia się zmęczenie i znużenie, ale chwilę później zaczyna siatkówki brakować – kończy siatkarka mistrzyń Polski.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved