Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariola Zenik: Mecze w Sopocie będą trudniejsze

Mariola Zenik: Mecze w Sopocie będą trudniejsze

fot. Łukasz Krzywański

W czwartek może rozstrzygnąć się już rywalizacja o złoto Orlen Ligi. Obecne mistrzynie Polski – siatkarki Chemika Police – są bliskie obrony tytułu. Po dwóch starciach rozgrywanych w polickiej hali stan rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw to 2:0 dla ekipy z Polic. – Atom nie ma nic do stracenia, a w swojej hali będzie jeszcze groźniejszy – zapewnia jednak libero broniącego mistrzostwa Chemika, Mariola Zenik.

Policzanki w dwóch pierwszych meczach finału straciły zaledwie jednego seta. MVP meczów uznano Madelaynne Montano (w pierwszym pojedynku) i Katarzynę Gajgał-Anioł (w drugim). Atomówki tylko momentami były w stanie przeciwstawić się rywalkom, ale nie na tyle, by zagrozić ich wygranym. – W ważnych momentach potrafiłyśmy zachować koncentrację i wygrałyśmy, co jest najważniejsze – powiedziała po tych meczach Helena Havelkova.Rywalizacja o złoto toczy się do trzech zwycięstw, więc w przypadku czwartkowego zwycięstwa Chemik Police obroni tytuł mistrzowski. W przypadku przegranej czwarty pojedynek rozegrany zostanie dzień później (piątek). Jeżeli Atom Trefl wygra i ten mecz, tym samym doprowadzając do remisu, piąty, rozstrzygający pojedynek rozegrany zostanie drugiego maja w Azoty Arenie.

Mecze w Sopocie będą trudniejsze. Atom nie ma nic do stracenia, a w swojej hali będzie jeszcze groźniejszy. Jestem jednak przekonana, że stać nas na zwycięstwo. Liczę na przypieczętowanie tytułu mistrzowskiego już w pierwszym spotkaniu – mówi Mariola Zenik, libero zespołu z Polic.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved