Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Wojtowicz: Znamy je bardzo dobrze

Mariola Wojtowicz: Znamy je bardzo dobrze

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała po porażce we własnej hali w sobotę staną w Łodzi przed szansą przedłużenia rywalizacji o 5. miejsce. – Nastroje są bardzo bojowe – mówi Mariola Wojtowicz. – Przystępujemy do tych meczów – zaznaczam „meczów” – bardzo skoncentrowane i zmotywowane – dodaje libero bielszczanek.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 w rywalizacji BKS-u i Budowlanych górą były łodzianki, które w Bielsku-Białej pokonały rywala 3:0. W rywalizacji do dwóch wygranych drugi mecz rozegrany zostanie w sobotę w Łodzi, po blisko trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach. – Nastroje są bardzo bojowe. Tej przerwy w rozgrywkach nie odczułyśmy, ponieważ trenowałyśmy bardzo ciężko. Jedynie przerwa była od meczów, ale treningi były na bardzo wysokim poziomie. Przystępujemy do tych meczów – zaznaczam „meczów” – bardzo skoncentrowane i zmotywowane – zapewnia libero bialskiej ekipy, Mariola Wojtowicz.

W rundzie zasadniczej BKS przegrał z Budowlanymi 2:3, a w rewanżu dość gładko pokonał rywala 3:0. Teraz w play-off to łodzianki wygrały w trzech setach, w drugim meczu więc wszystko jest możliwe. – Ciężko powiedzieć, czemu to tak wygląda. Nie tylko mecze z Budowlanymi tak wyglądały, ale cały sezon. Potrafiłyśmy chociażby wygrać z Chemikiem Police 3:0, a wcześniej przegrać 0:3 z Developresem, więc rzeczywiście była huśtawka. Musimy być pewne tego, co robimy, nie powinniśmy tracić nadziei w sobotę i mam nadzieję również w niedzielę – mówi Wojtowicz.

Oba zespoły znają się już doskonale i nie powinno być mowy o elemencie zaskoczenia. – Tak faktycznie jest. Oglądałyśmy teraz też mecz Budowlanych z Chemikiem Police w Pucharze Polski i można powiedzieć, że znamy je bardzo dobrze. Głównie musimy zwrócić uwagę na środkowe, to jest bardzo dobry punkt Budowlanych. Znamy również Heike Beier, o której wiemy, że jest bardzo dobrą zawodniczką. Uważać należy też na Ewelinę Brzezińską – wylicza mocne strony Budowlanych libero BKS-u. W przypadku wygranej bielszczanek w sobotę trzeci, decydujący mecz rozegrany zostanie w Łodzi w niedzielę o g. 18:00.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna