Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Wojtowicz: Powalczyłyśmy, ale co z tego?

Mariola Wojtowicz: Powalczyłyśmy, ale co z tego?

fot. Łukasz Krzywański

Do Bielska-Białej w ostatniej kolejce zawitały mistrzynie Polski – Chemik Police. Mimo że od jakiegoś czasu BKS-owi nie wiedzie się najlepiej, to w spotkaniu z policzankami pokazał się z bardzo dobrej strony. Wystarczyło to jednak tylko, by wygrać jednego seta. – W niektórych momentach tego meczu ciężko było skończyć atak, bo tak dobrze broniły – chwaliła przeciwniczki Aleksandra Jagieło.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a mimo to był w stanie powalczyć z polickim Chemikiem. – W meczu mogłyśmy zdobyć choć jeden punkt. Niestety, nie udało się, choć powalczyłyśmy, ale co z tego? Skoro nie ma choćby punkciku. W Muszynie też była walka i zaangażowanie, w pewnym momencie wszystkie dopisywałyśmy sobie trzy punkty do ligowej tabeli i coś pękło – nie ukrywała po spotkaniu Mariola Wojtowicz, libero ekipy z Bielska-Białej. Jej zespół wygrał tylko trzeciego seta.Obecnie BKS Profi Credit Bielsko-Biała po dziewiętnastu rozegranych spotkaniach ma na koncie trzynaście punktów. Oczko wyżej są legionowianki, które mają nad nim trzy punkty nadwyżki. Kolejną ekipę z Torunia od bielszczanek dzieli już pięć punktów. Do końca fazy zasadniczej pozostało sześć kolejek, a BKS czekają głównie spotkania z zespołami z dołu tabeli. Jest więc szansa na odbicie się od dna ligowego zestawienia. – Teraz pozostaje pytanie, czy będziemy walczyć z tymi teoretycznie łatwiejszymi rywalkami tak dobrze, jak walczyłyśmy z tymi trudniejszymi. Obyśmy przeniosły tę walkę na te mecze i w końcu zdobywały punkty i pięły się w górę tabeli – powiedziała Wojtowicz.

Postawę rywalek chwaliła też Aleksandra Jagieło. – Absolutnie nie było łatwo, zwłaszcza że spodziewałyśmy się, że będzie to trudne spotkanie. Dla mnie zaskoczeniem jest fakt, że zespół z Bielska-Białej jest na ostatnim miejscu w tabeli i kibicuję mu mocno, by opuścił to ostatnie miejsce. Dziewczyny pokazują grą, że potrafią. W niektórych momentach tego meczu ciężko było skończyć atak, bo tak dobrze broniły. To nie był łatwy mecz i dlatego cieszymy się z trzech punktów – oceniła przyjmująca Chemika Police.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved