Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariola Wojtowicz w nowej roli w BKS-ie

Mariola Wojtowicz w nowej roli w BKS-ie

fot. Magdalena Bojdo

Już nie na boisku, ale tuż obok niego przyszły sezon w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała spędzi Mariola Wojtowicz. – Po konsultacjach z trenerem Aleksandersenem i moich przemyśleniach zdecydowałam się zakończyć karierę i otworzyć nowy rozdział w moim życiu, zostając kierownikiem bielskiego zespołu. Nie była to łatwa decyzja, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że zrobiłam słusznie – mówi Mariola Wojtowicz.

Mariola Wojtowicz to jedna z najbardziej znanych siatkarek BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. O jej klasie i popularności wśród bielskich fanów niech świadczy choćby to, że właśnie w plebiscycie kibiców została wybrana najlepszą siatkarką sezonu 2013/2014.W bialskim klubie „Mario” odnosiła swoje największe sukcesy, do których zaliczają się: 3 mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski i Superpuchar naszego kraju. To właśnie klub z Bielska-Białej dał Marioli okazję do gry wśród najlepszych polskich siatkarek, a ona skrupulatnie to wykorzystała, stając się jedną z ikon bialskiego klubu. Wychowanka MKS-u Lubań do BKS-u Stali trafiła w 2000 roku i grała w nim do 2007 roku, zdobywając po drodze dwa tytuły mistrzowskie. Później powróciła do Bielska-Białej w sezonie 2009/2010 i znów zdobyła mistrzostwo Polski. Dobra gra dała bielskiej libero powołanie do reprezentacji Polski B, z którą zdobyła najpierw srebrny (2005), a następnie złoty (2007) medal uniwersjady.

W swojej karierze Mariola Wojtowicz broniła jeszcze barw Leningradki Sankt Petersburg, AZS-u Pronaru Zeto Astwy Białystok, a także MOSiR-u Sokoła Silesii Volley Mysłowice i KPSK Stali Mielec. Trzecią przygodę z bialskim klubem rozpoczęła w 2012 roku i będzie kontynuować ją nadal, jednak od sezonu 2017/2018 już nie jako zawodniczka, ale jako… kierownik drużyny BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. – Z bialskim klubem miałam kontrakt ważny jeszcze przez rok i myślałam, że uda mi się go wypełnić. Jednak po konsultacjach z trenerem Aleksandersenem i moich przemyśleniach zdecydowałam się zakończyć karierę i otworzyć nowy rozdział w moim życiu, zostając kierownikiem bielskiego zespołu. Nie była to łatwa decyzja, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że zrobiłam słusznie – mówi Mariola Wojtowicz.

Mariola przez wiele lat i sezonów wykonała dla BKS-u PROFI CREDIT fantastyczną pracę. Niestety nawet kariery świetnych zawodników dobiegają końca, więc po wspólnych rozmowach, „Mario” zadecydowała, że będzie lepiej, gdy rozpocznie nowy etap w swoim życiu. Chciała jednak kontynuować swoją karierę w sporcie i jeśli to możliwe pozostać w klubie, a ponieważ my potrzebowaliśmy kierownika drużyny, więc idealnie się to zgrało. Z jej doświadczeniem będzie niezwykle ważną postacią w drużynie zarówno dla zawodniczek jak i dla członków sztabu szkoleniowego. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z Mario w sztabie – mówi Tore Aleksandersen, trener BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved