Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marian Kardas: To dla nas ogromne wyzwanie sportowe

Marian Kardas: To dla nas ogromne wyzwanie sportowe

fot. Krispol Września

– Za sprawą Pucharu Polski nasi kibice będą mogli zobaczyć zespół, który wygrywa w PlusLidze i Lidze Mistrzów. Przyjadą znakomici gracze, reprezentanci Polski czy Francji – mówi trener Krispolu Września, Marian Kardas. – Jest to dla nas ogromne wyzwanie sportowe i świetna rzecz pod względem marketingowym – dodaje szkoleniowiec pierwszoligowca.

Hitem ćwierćfinałów będzie mecz PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. – Możemy liczyć na duże emocje i dobry poziom sportowy tego spotkania. Rzeszowianie po zmianie trenera wygrywają w PlusLidze, choć nie mieli bardzo wymagających rywali. W ostatnich latach rzeszowianom nie wiodło się w Pucharze Polski. Czy tym razem będzie inaczej? Na pewno kogoś z czołówki naszej ekstraklasy zabraknie we Wrocławiu – mówi Marian Kardas.W PlusLidze ONICO Warszawa pokonało Jastrzębski Węgiel 3:0. Jak będzie w Pucharze Polski? – Oba zespoły mają mocne strzelby w postaci Bartosza Kwolka i Hidalgo Olivy. Od ich postawy może sporo zależeć. Cieszy rozwój kariery tego pierwszego, mistrza świata juniorów. Dla zawodnika w tym wieku nie ma nic lepszego jak regularne i do tego zwycięskie granie w czołowym klubie, a takim jest stołeczny zespół – podkreślił Marian Kardas.

W gronie najlepszych ośmiu zespołów znalazło się dwóch przedstawicieli I ligi – APP Krispol Września i Stal AZS PWSZ Nysa. – Nasi gracze z radością przyjęli wyniki losowania – mówi trener APP Krispolu Września, Marian Kardas. – Każdy chce zmierzyć się z mistrzem Polski więc zawodnicy ostro zabrali się do pracy.

Marian Kardas podkreślił, że „bardzo trudno jest ściągnąć do Wrześni zespół klasy ZAKSY, PGE Skry Bełchatów czy Asseco Resovii Rzeszów”. – A tak za sprawą Pucharu Polski nasi kibice będą mogli zobaczyć zespół, który wygrywa w PlusLidze i Lidze Mistrzów. Przyjadą znakomici gracze, reprezentanci Polski czy Francji. Jest to dla nas ogromne wyzwanie sportowe i świetna rzecz pod względem marketingowym – powiedział wrzesiński szkoleniowiec.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved