Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marian Kardas nowym trenerem Krispolu Września

Marian Kardas nowym trenerem Krispolu Września

fot. archiwum

Po zakończonym na ósmym miejscu sezonie w I lidze w APP Krispolu Września rozpoczęły się zmiany personalne. Po pożegnaniu się z trenerem Sławomirem Gerymskim klub na specjalnej konferencji prasowej ogłosił nowego sternika – Mariana Kardasa. – Jest to naprawdę doświadczony trener, pracował z różnymi szkoleniowcami. Myślę, że będzie mógł przełożyć to swoje doświadczenie, które nabrał w ostatnich latach w Bydgoszczy, na nasze parkiety – przyznał prezes Robert Wardak.

Wynik APP Krispolu Września w minionym sezonie, jak otwarcie przyznał prezes Robert Wardak, nie usatysfakcjonował nikogo, dlatego też zdecydowano się na zmiany. Poza roszadami pośród zawodników zakończono również współpracę z pierwszym trenerem – Sławomirem Gerymskim. Włodarze wielkopolskiej drużyny rozmawiali z kilkoma ewentualnymi następcami tego szkoleniowca, jednak ostatecznie wybór padł na Mariana Kardasa. – Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami przed podjęciem ostatecznej decyzji. Myślę, że trener Marian Kardas ma duże pole manewru wśród zawodników plusligowych. Uważam, że tutaj potrzeba nam takich stabilnych zawodników, którzy pomogą nam w osiągnięciu celów – powiedział prezes Wardak. – Jest to naprawdę doświadczony trener, pracował z różnymi szkoleniowcami. Myślę, że będzie mógł przełożyć to swoje doświadczenie, które nabrał w ostatnich latach w Bydgoszczy, na nasze parkiety i myślę, że to nam na pewno pomoże i przyniesie efekty końcowe – dodał.Marian Kardas w bydgoskim klubie pracował od 2009 roku. Od tamtej pory był zarówno asystentem kolejnych trenerów plusligowego zespołu z Bydgoszczy, jak również trenerem drużyny Młodej Ligi. Na początku sezonu 2013/2014 był pierwszym szkoleniowcem ówczesnego Transferu Bydgoszcz, w grudniu ustępując miejsce Vitalowi Heynenowi. Chociaż Kardas miał propozycję pozostania w bydgoskim klubie i pracy u boku Jakuba Bednaruka, zdecydował się na nowe wyzwanie, jakim jest praca w roli pierwszego szkoleniowca na zapleczu PlusLigi.

Trwa budowa nowego składu APP Krispolu Września. W czwartek, 11 maja, odbył się otwarty trening pod okiem nowego trenera. – To są pierwsze kroki, jest organizowany trening otwarty, na który przyjechało kilku zawodników. Zobaczymy, czy tutaj kogoś wyłowimy – przyznał nowy szkoleniowiec wrześnian. Przed nowym trenerem ambitne zadanie, bowiem nowo budowany przez niego zespół ma zakończyć przyszły sezon w czołówce zaplecza PlusLigi. – Cel jest taki, żeby drużyna z Wrześni pierwszy raz w historii awansowała do finałowej czwórki pierwszej ligi – wyjaśnił Marian Kardas.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, nwtv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved