Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marian Kardas: Musimy ochłonąć

Marian Kardas: Musimy ochłonąć

Siatkarze Stali Nysa pokonali w drugim spotkaniu play-off I ligi mężczyzn Krispol Września i od finału dzieli ich tylko malutki kroczek. –  Gramy dobrze i wygrywamy i oby to trwało do samego końca  – stwierdził po spotkaniu środkowy drużyny z Nysy, Maciej Zajder. W zupełnie innych nastrojach jest drużyna z Wrześni. – Mamy teraz więcej czasu na przygotowanie i dla nas to dobrze, bo musimy ochłonąć – ocenił trener Krispolu, Marian Kardas.

Po dwóch pierwszych spotkaniach rozgrywanych w Nysie Stal prowadzi w półfinałowej rywalizacji play-off zaplecza PlusLigi 2:0. W obu spotkaniach nyska drużyna nie pozwoliła ugrać rywalom choćby seta. – Liczę na to, że na własnym parkiecie pójdzie nam lepiej bo nie wygrywając w półfinale seta to troszkę słabo – podsumował na łamach mediów społecznościowych Stali Nysa trener APP Krispolu Września, Marian Kardas.W drugim dniu ponownie źle weszliśmy w mecz i szkoda drugiego seta, gdzie z kolei to Stal miała na początku małe problemy. Mamy teraz więcej czasu na przygotowanie i dla nas to dobrze, bo musimy ochłonąć – dodał szkoleniowiec.

W obu spotkaniach różnicę zrobił nyski duet Kaczorowski/Bućko. Siatkarze z Nysy w rewanżowym starciu, które rozegrane zostanie w pierwszy czwartek kwietnia będą chcieli postawić kropkę nad „i”, kończąc tym samym rywalizację i awansując do finału.  – Morale rośnie, biorąc pod uwagę jeszcze poprzednie mecze z Gwardią to piąta nasza wygrana z rzędu – stwierdził Maciej Zajder. – Gramy dobrze i wygrywamy i oby to trwało do samego końca. W drugim secie rywale dobrze popracowali zagrywką, ale reszta meczu była pod naszą kontrolą. Wygraliśmy dwie bitwy, ale przed nami zupełnie nowy mecz i liczy się tylko zwycięstwo – dodał środkowy Stali.

źródło: inf. własna, stalnysa.pl