Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marian Kardas: Nie było łatwo zdobyć dwa razy z rzędu brązowy medal

Marian Kardas: Nie było łatwo zdobyć dwa razy z rzędu brązowy medal

fot. Krispol Września

– Obronić trzecie miejsce było dużo, dużo trudniej, na dodatek w zupełnie innym składzie. Brawa należą się zawodnikom, bo w zasadzie to oni wygrali. Ja byłem tylko małym czynnikiem, który się do tego przysłużył – podkreślił szkoleniowiec APP Krispolu Września, Marian Kardas.

Siatkarze APP Krispolu Września sezon 2018/2019 zakończyli na trzecim miejscu w I lidze. w rywalizacji o brązowy medal pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki. W czwartek w trakcie konferencji prasowej działacze oraz trener podsumowali zakończone rozgrywki. – Chciałbym podziękować miastu Września za to, że nas wspiera oraz sponsorom, którzy są zawsze z nami. Staramy się robić wszystko tak, aby o nas, a tym samym także o wrześni mówiono tylko w dobrych słowach. Mam nadzieję, że przez te dwa lata, przez które miałem tu przyjemność pracować oraz przez kolejne dwa będzie można tak dobrze mówić o zespole i samej wrześni – powiedział Marian Kardas, który w trakcie konferencji prasowej uroczyście przedłużył umowę z APP Krispolem na dwa kolejne sezony.Przypomnijmy, że Marian Kardas trenerem wielkopolskiej ekipy został przed sezonem 2017/2018. W trakcie dwóch lat pracy we wrześni zdobył z drużyną dwukrotnie brązowe medale I ligi. – Wiadomo, że nie jest łatwym zadaniem zdobyć dwa razy z rzędu brązowy medal I ligi. Za pierwszym razem ktoś mógłby powiedzieć, że nam się udało. Jednak obronić to miejsce było dużo, dużo trudniej, na dodatek w zupełnie innym składzie. Brawa należą się zawodnikom, bo w zasadzie to oni wygrali. Ja byłem tylko małym czynnikiem, który się do tego przysłużył – podkreślił szkoleniowiec I-ligowca, który nie chciał na razie mówić o celach na kolejny sezon. – Żadnych deklaracji na nowy sezon nie chciałbym składać. Czeka nas na pewno trudne zadanie, tym bardziej, że mamy zagrać w nowej hali, która będzie przystosowana do tego, żeby można w niej rozgrywać mecze PlusLigi. Tego serdecznie Wrześni życzę – zakończył Marian Kardas.

Po zakończeniu sezonu do pracy przystąpili działacze, którzy w porozumieniu z szkoleniowcem będą budowali skład na następny sezon. Na razie wiele wskazuje na to, że w APP Krispolu nadal występowali będą: Mateusz Zawalski, Mateusz Jóźwik, Filip Frankowski, Adam Lorenc i Damian Wierzbicki, chociaż umowy nie zostały jeszcze podpisane. Ma się to stać w najbliższych dniach.

źródło: inf. własna, youtube.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved