Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > M. Artacho: Doceniamy wsparcie, które otrzymaliśmy przez cały tydzień (wideo)

M. Artacho: Doceniamy wsparcie, które otrzymaliśmy przez cały tydzień (wideo)

fot. fivb-org

Kelly Larsen i Emily Stockman zostały okrzyknięte największą niespodzianką turnieju World Tour w stolicy Polski, zaczynając swoją drogę do finału od krajowych eliminacji. Jeszcze większe wrażenie zrobiły na kibicach Australijki, Mariafe Artacho i Taliqua Clancy, które wygrały cały turniej i po raz pierwszy w tym sezonie stanęły na najwyższym stopniu podium.

Duet Larsen/Stockman w krajowych kwalifikacjach pokonał Betsi Flint Emili Day i niewiele brakowało, by Amerykanki dokonały wielkiej sztuki wygrywając turniej w Warszawie przebijając się przez wszystkie możliwe rundy zawodów.  – Australijki to świetny  zespół, dziewczyny grają w ostatnim czasie naprawdę bardzo dobrze. Z pewnością są jeszcze elementy, które mogliśmy wykonać lepiej w finale tego turnieju. Mimo tego, były to dla nas niesamowite zawody, zebrałyśmy mnóstwo doświadczenia. Oczywiście nie byłoby tego wszytkiego, gdyby nie opatrzność, która nad nami czuwała przez cały ten tydzień. – mówiła tuż po zakończeniu meczu finałowego na warszawskiej Moncie Emily Stockman. Wtórowała jej Kelly Larsen, blokująca Amerykańskiego duetu – Przebijałyśmy się przez wtorkowe kwalifikacje krajowe (country quota) , później także przez kwalifikacje. Wywalczyłyśmy sobie ciężką pracą dotarcie aż do finału, gdzie jednak po drugiej stronie siatki stanęły rewelacyjne Australijki – dodała uradowana Larsen.Ze swojego największego sukcesu w tym sezonie osiągniętego na ostatniej prostej do mistrzostw świata w Hamburgu cieszyły się z kolei Australijki. – W zeszłym roku udawało nam się osiągać dobre wyniki, ale brakowało nam stabilności. Bardzo się cieszę, że w tym roku regularnie udaje nam się meldować w czołówce zawodów. To dopiero początek sezonu, dużo przed nami, mam nadzieję, że uda nam się kontynuować tę passę – powiedziała po wygranym finale Taliqua Clancy. – Ktoś powie, że była to perfekcyjna pogoda na siatkówkę plażową (uśmiech). Grałyśmy już w naprawdę różnych warunkach. Starałyśmy się cały czas się nawadniać i nie pozwolić, aby ta pogoda nas dekoncentrowała – mówiła broniąca zwycięskiego duetu, Mariafe Artacho.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z czterogwiazdkowego turnieju rangi World Tour w Warszawie:

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved