Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Maria Woźniczka na dłużej w AZS-ie Gliwice

Maria Woźniczka na dłużej w AZS-ie Gliwice

fot. azs.gliwice.pl

Maria Woźniczka jest kolejną zawodniczką, która przedłużyła umowę na następny sezon z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. –  Zostaję w AZS-ie na przyszły sezon i bardzo się cieszę z tego powodu. Możliwość występowania na boisku  i gry przekonała mnie do tego, żeby tu zostać – komentuje siatkarka.

Dla Marii Woźniczki zakończony w kwietniu sezon był trudny. W rundzie jesiennej nie grała. Do Gliwic została ściągnięta w trybie awaryjnym i od razu  został rzucona na głęboką wodę. –  Miniony sezon był dla mnie bardzo „wymagający”. Rozpoczęłam go w barwach Uni Opole, gdzie czułam się bardzo dobrze, ale kiedy pojawiła się okazja występów w AZS-ie Gliwice postanowiłam zaryzykować i od stycznia grałam na zasadzie wypożyczenia właśnie w tym klubie. Szybko odnalazłam się i sezon dokończyłam reprezentując barwy AZS-u Gliwice. Był to dla mnie bardzo ważny czas, gdyż dostałam szansę pokazania się i swoich umiejętności na poziomie pierwszoligowym – podsumowuje zawodniczka.Akademiczki przygotowania rozpoczną pod koniec lipca i od początku trzeba będzie nie tylko szlifować formę, ale też walczyć o miejsce w składzie. – Myśląc o przyszłym sezonie skupiam się na tym, co muszę poprawić. Na pewno będę pracowała nad dokładnością oraz pewnością siebie na boisku. Jest to bardzo ważne i myślę, że jest to kwestią ogrywania się na boisku – zaznacza Woźniczka.

Kadra AZS-u w przyszłym sezonie mocni się zmieni. Dojdą nowe siatkarki, które także będą  chciały wychodzić w pierwszej szóstce. – Rywalizacja w zespole jest czymś naturalnym i bardzo potrzebnym. Mając osobę, z którą się konkuruje – mam na myśli zdrową i sportową rywalizację – możemy zrobić większe postępy i starać się jeszcze więcej dawać z siebie na parkiecie – podkreśla.

Zanim jednak siatkarki „wskoczą” w stroje treningowe, to jeszcze będą mogły poszaleć na plażach niekoniecznie grając w „volley beach”. – Na wakacje nie mam jeszcze konkretnych planów, ale na pewno znajdę czas zarówno na odpoczynek, jak i trzymanie formy – zdradza Maria Woźniczka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved