Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Nie pokazałyśmy nic w tym meczu

Maria Stenzel: Nie pokazałyśmy nic w tym meczu

fot. volleymasters.ch

– Musimy sobie narzucać presję, jeśli chcemy osiągać najlepsze wyniki. Jeśli chcemy wejść do Final Six, to presja musi cały czas być i musimy się przyzwyczaić do grania z nią – mówiła po porażce z Serbią libero reprezentacji Polski, Maria Stenzel. – Nie mamy nic do stracenia, gramy na luzie, ale każdy mecz jest dla nas ważny, możemy się przy tym wielu rzeczy nauczyć i fajnie się bawić siatkówką. W tym meczu tak to właśnie wyglądało – przyznała Jelena Blagojević, przyjmująca serbskiej drużyny.

Przegrana w trzech setach z reprezentacją Serbii nie wpłynęła dobrze na samopoczucie biało-czerwonych. – Najbardziej chyba czujemy złość po takim wyniku i po takim meczu można też czuć rozczarowanie i żal. Nie pokazałyśmy nic w tym meczu i nie była to nasza gra. Pokazałyśmy już w tych rozgrywkach , że naprawdę gramy solidną siatkówkę i z każdym następnym turniejem chciałyśmy wejść na wyższe obroty, a tu takie passe... – mówiła po meczu libero naszej reprezentacji, Maria Stenzel. Po meczu dużo mówiło się o presji, jaką narzuciły sobie Polki po dwóch dobrych turniejach w Opolu i Apeldoorn. – Musimy sobie narzucać presję, jeśli chcemy osiągać najlepsze wyniki. Jeśli chcemy wejść do Final Six, to presja musi cały czas być i musimy się przyzwyczaić do grania z nią. Narzucanie sobie presji jest moim zdaniem w porządku, tylko potem trzeba ją unieść i pokazać jeszcze więcej na boisku – przyznaje Stenzel i dodaje, że zmęczenie sporą ilością meczów w Lidze Narodów na razie nie jest problemem. – Nie widać wśród nas zmęczenia samym sobą i tymi samymi twarzami, nie widać też zmęczenia na boisku. Wiadomo, że te wszystkie mecze będą się nakładać, ale na razie ja nie widzę jakiegoś dużego zmęczenia – twierdzi libero polskiej reprezentacji.

Kolejny mecz biało-czerwone zagrają z reprezentacją Belgii. – Na pewno jakieś wnioski każda z nas wyciągnie i z Belgią wyjdziemy jako nowa drużyna. Nowy dzień, nowy mecz i trzeba zacząć od początku, a nie zwieszać głowy i odpuścić sobie ten turniej – mówi Maria Stenzel.

Dużo lepsze nastroje po wtorkowym meczu panowały w ekipie Serbii. – To był bardzo fajny mecz z naszej strony i wszystkie elementy funkcjonowały bardzo dobrze. Niespodzianką była postawa polskiego zespołu, który w tym meczu prezentował się bardzo źle. My z kolei zagrałyśmy z uśmiechem, na luzie, pokazałyśmy na co nas stać i wynik 3:0 nie przyszedł nam może łatwo, ale to ogromny pozytyw – przyznała znana z występów w polskiej lidze Jelena Blagojević.

– W tym sezonie Ligi Narodów gramy młodszym zespołem, z udziałem zawodniczek, które miały do tej pory mniej okazji do gry w reprezentacji. W tym sezonie dla nas bardzo ważne będą kwalifikacje o igrzysk olimpijskich we Wrocławiu i potem mistrzostwa Europy. Tu nie mamy nic do stracenia, gramy na luzie, ale każdy mecz jest dla nas ważny, możemy się przy tym wielu rzeczy nauczyć i fajnie się bawić siatkówką. W tym meczu tak to właśnie wyglądało. Przykro mi z powodu słabszej gry moich koleżanek w polskiej drużynie, ale Serbia była w tym meczu lepsza – mówiła przyjmująca reprezentacji Serbii. – Kolejny mecz zagramy z Rosją i tak samo wejdziemy na boisko i będziemy walczyć i dalej się uczyć, dobrze się przy tym bawiąc – zapewniła Blagojević.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved