Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maria Stenzel: To najgorszy dla nas scenariusz

Maria Stenzel: To najgorszy dla nas scenariusz

fot. Michał Szymański

– Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Niestety, jest on dla nas najgorszy z możliwych. Jednak w tej sytuacji nie można czekać, zdrowie powinno być na pierwszym miejscu. Moim zdaniem jest to dobry, lecz bardzo trudny ruch – oceniła decyzję o zakończeniu rozgrywek LSK libero Grot Budowlanych Łódź, Maria Stenzel.

W środę podjęto decyzję o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Rozprzestrzeniająca się pandemia korona wirusa uniemożliwiła kontynuowanie rozgrywek. Na szczęście w żeńskiej elicie rozegrano całą rundę zasadniczą i to na jej podstawie sklasyfikowano poszczególne zespoły. Zapewne niedosyt mogą odczuwać siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które skończyły sezon dopiero na piątym miejscu. – Myślę, że dla każdego z nas jest to trudna sytuacja. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia sezonu. Miałyśmy inny cel, którego niestety nie mogłyśmy zrealizować – skomentowała całą sytuację kapitan łódzkiego zespołu, Małgorzata Śmieszek.Również libero Budowlanych, która pełni funkcję drugiego kapitana przyznała, że nikt nie mógł przewidzieć takiego biegu wydarzeń. – Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Niestety, jest on dla nas najgorszy z możliwych. Jednak w tej sytuacji nie można czekać, zdrowie powinno być na pierwszym miejscu. Moim zdaniem jest to dobry, lecz bardzo trudny ruch PZPS – oceniła Maria Stenzel, według której nie warto odnosić się do końcowej klasyfikacji, bowiem rozegranie fazy play-off mogłoby ją diametralnie zmienić. – Uważam sezon za niesklasyfikowany, ponieważ nikt nigdy nie dowie się co by było gdyby… – dodała defensywna zawodniczka byłego już wicemistrza Polski.

Łodzianki nie ukrywają, że miały wyższe aspiracje w tym sezonie. Chciały walczyć o medale, a w fazie play-off liczyły na powetowanie sobie niezbyt udanej w ich wykonaniu rundy zasadniczej. Jednak nie będą miały okazji rozegrania pojedynków play-off, które są najważniejszym etapem każdego sezonu. – Niestety, ale sezon 2019/2020 dobiegł końca bez rozgrywania fazy play-off. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Na pewno zajęte przez nas miejsce nikogo nie satysfakcjonuje. Play-off były okazją żeby powalczyć o medale. – Jednak w obecnej sytuacji zdrowie jest najważniejsze, a podjęte działania z pewnością pomogą w walce z koronawirusem – zakończyła Julia Twardowska.

źródło: budowlanilodz.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved