Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Możemy jeszcze dużo osiągnąć

Maria Stenzel: Możemy jeszcze dużo osiągnąć

Siatkarki reprezentacji Polski nie były w stanie pokonać w meczu półfinałowym mistrzostw Europy Turczynek. Podopieczne Jacka Nawrockiego po dwóch nieudanych setach podniosły się i pewnie wygrały kolejną partię. W czwartym secie miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale w pewnym momencie to rywalki przycisnęły. W niedzielę o brąz Polki zagrają z Italią. – Wyjdziemy na boisko i będziemy „gryzły parkiet” – zapowiada libero Maria Stenzel.

Młoda libero nie ukrywała po meczu rozczarowania, ale podkreślała także, że biało-czerwone mają jeszcze o co walczyć. – Na pewno jest mi przykro, ale nie zwieszam głowy. Jestem naprawdę bardzo mocno zmotywowana przed niedzielą. Mamy jeszcze sporo roboty tutaj do wykonania i naprawdę możemy jeszcze dużo osiągnąć. Mecz z Turczynkami nie powinien przesądzić o kolejnym dniu – powiedziała w rozmowie z TVP Sport Maria Stenzel.

Biało-czerwone w sobotę musiały się zmierzyć nie tylko z rywalkami, ale i z tłumem tureckich kibiców, który żywiołowo dopingował swoje ulubienice. – Z każdą piłką było lepiej, zaczęłyśmy się przyzwyczajać do tej publiczności. Myślę, że większość z nas nie miała jeszcze okazji grać przy takich kibicach – przyznała Stenzel. – Było coraz lepiej i pokazałyśmy, że po dwóch setach potrafimy się podnieść i pomimo tego, że dość wysoko przegrałyśmy czwartego seta, to był moment, kiedy mogłyśmy przycisnąć i doprowadzić do tie-breaka. Nie ujmując nic reprezentacji Turcji, bo zagrała wyśmienite spotkanie, to my go przegrałyśmy – dodała libero Grot Budowlanych Łódź.

Maria Stenzel nie zgodziła się z opinią, że w półfinale mogła zawieść sfera mentalna. – Taka presja już na nas nie działa. Bardzo chciałyśmy, ale to działało na nas pozytywnie. Potrafiłyśmy się podnieść, cały czas się motywować. Mimo, że były naprawdę ciężkie momenty w naszej grze, to cały czas byłyśmy drużyną – podkreśliła. W niedzielę o brąz Polki zagrają z Włoszkami. Przypomnijmy, że w fazie grupowej biało-czerwone wygrały 3:2, dzięki czemu ułatwiły sobie drogę do półfinału. Stenzel przyznała, że jest szansa na to, aby taki mecz się powtórzył. – Oczywiste, że jest. To jest nowy mecz, nowa otwarta karta. Wyjdziemy na boisko i będziemy „ gryzły parkiet” – zapowiada.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl