Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Każda zawodniczka chce dać z siebie wszystko

Maria Stenzel: Każda zawodniczka chce dać z siebie wszystko

W swoim pierwszym meczu na turnieju kwalifikacyjnym we Wrocławiu biało-czerwone pokonały Portorykanki 3:0. W kolejnym spotkaniu podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Tajkami, z którymi dwukrotnie wygrywały w tym sezonie bez straty seta. – Myślę, że zadecyduje zagrywka i system blok-obrona. O ile dobrze pamiętam, to właśnie te elementy były kluczowe. Mam nadzieję, że kiedy zatrzymamy je na siatce, będzie nam się łatwiej grało – stwierdziła środkowa reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska.

Mecz z Portorykankami rozpoczął się nie najlepiej dla siatkarek znad Wisły, w jednej z pierwszych akcji meczu urazu doznała Magdalena Stysiak. Siatkarka musiała opuścić boisko, zastąpiła ją Martyna Grajber. Biało-czerwone nie podłamały się jednak niekorzystnym obrotem spraw i szybko wypracowały pokaźną przewagę, którą utrzymały do końca premierowej odsłony pojedynku. – Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie, ale to nie wybiło nas z rytmu. Mam nadzieję, że ta kontuzja nie będzie groźna, ponieważ Magda jest zawodniczką szóstkową. W tym meczu Martyna Grajber pokazała, że w takim systemie też potrafimy bardzo dobrze grać – przyznała Agnieszka Kąkolewska.

W drugim secie zawodniczki z Karaibów pokazały znacznie lepszą grę i miały nawet okazję na rozstrzygnięcie tej odsłony spotkania na swoją korzyść. Biało-czerwone w końcówce wytrzymały presję i to one okazały się zwycięskie w tej partii. – Zaprezentowałyśmy się całkiem nieźle, to dobry mecz na przetarcie, tym bardziej, że w drugim secie była taka ciężka sytuacja. Pokazałyśmy, że możemy wyjść z niej i wyciągnąć tego seta – powiedziała libero, Maria Stenzel.Myślę, że zadecydowała nasza koncentracja. Przez całe spotkanie byłyśmy skupione i nawet kiedy przegrywałyśmy kilkoma punktami w końcówce utrzymałyśmy swój rytm gry i doprowadziłyśmy do pomyślnego końca – dodała Kąkolewska.

W następnym meczu podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Tajkami, które w piątek przegrały z Serbkami 0:3. – Byłyśmy dobrze przygotowane i każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, o jaką stawkę jest ten turniej. Każda zawodniczka chce dać z siebie wszystko i oby tak zostało do końca turnieju – zapowiedziała Maria Stenzel. Biało-czerwone w tym sezonie dwukrotnie mierzyły się z Tajkami, za każdym razem siatkarki znad Wisły wygrywały bez straty seta. – Na pewno musimy się skupić i walczyć o każdą piłkę. Najlepiej byłoby zwyciężyć 3:0, ale zwycięstwo to zwycięstwo – zakończyła libero.