Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Jesteśmy zmotywowane na medal

Maria Stenzel: Jesteśmy zmotywowane na medal

fot. Michał Szymański

Polki pewnie pokonały Hiszpanki 3:0 i są już w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Aby rozegrać półfinał w Ankarze potrzebują jednak zrobić jeszcze jeden krok i wygrać mecz ze świetnie dysponowanymi na tym turnieju Niemkami.

Hiszpanki wyrządziły gospodyniom duże szkody swoją zagrywką, tu szczególnie Polkom dał się we znaki serwis z wyskoku Jessici Rivero. Biało-czerwone musiały radzić sobie zaledwie ze 35% pozytywnym przyjęciem. – Jeżeli chodzi o zagrywkę to na pewno jest to jedna z najmocniejszych stron Hiszpanek. Wydaje mi się, że także przyjęcie jest ich atutem, bo na co dzień na treningach pewnie też prezentują podobną zagrywkę. To był mecz, który musiałyśmy wygrać, dobrze, że nie pozwoliłyśmy doprowadzić do jakiejś nerwowej końcówki powiedziała po meczu Maria Stenzel, libero reprezentacji Polski.Dobre wrażenie pozostawiła po sobie także Ana Escamilla, ale jako drużyna Hiszpanki były drużyną, która nie była w stanie zagrozić Polkom, które w tym spotkaniu były zdecydowanymi faworytkami. – Na pewno to zwycięstwo ma swoją wartość, chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie zagrałyśmy na oszałamiającym poziomie. Pomimo tego, że to „tylko” Hiszpanki to nasza pewność siebie znów trochę wzrosła. Teraz trzeba jednak skupić się na Niemkach – dodała libero łódzkich Budowlanych, odnosząc się do pojedynku ćwierćfinałowego.

Libero reprezentacji Polski komplementowała postawę Hiszpanek, które w swojej grupie potrafiły wygrać mecze z Białorusinkami i Szwajcarkami, a Niemkom „urwały” seta. – Ich gra w ogóle nie wskazuje na to 52. miejsce w rankingu światowym. Te dziewczyny musiały wyjść z grupy i to nie był cud, osiągnęły to własną pracą. Poza tym też w tym meczu również pokazały, że nie są zespołem „do lania” i postawiły nam nie najłatwiejsze warunki – podkreśliła Stenzel. Starcie Niemek z Polkami reklamowane może być jako mecz dwóch drużyn, które sprawiły największe niespodzianki na tym turnieju. – Myślę, że nie można robić z tego spotkania meczu gigantów tylko dlatego, że my wygrałyśmy z Włoszkami, a one z Rosjankami. Musimy uszanować rywalki, wyjść na boisko i zagrać jak najlepiej – dodała Stenzel. 20-letnia libero pochodząca z Kościana podkreśliła także wkład kibiców w zwycięstwa biało-czerwonych. – Jednym z wielu zawodników w naszej drużynie na pewno są kibice. Niosą nas, a innym drużynom nie gra się przy takiej atmosferze łatwo. Cieszy nas przede wszystkim to, że ludzie chcą nas oglądać, tłumnie przychodzą na te spotkania – podziękowała fanom Stenzel. Czy Polkom wystarczy motywacji na kluczowe spotkania mistrzostw Europy? – Zakończę na tym, że jesteśmy zmotywowane na medal.

Na co twoim zdaniem stać polskie siatkarki w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved