Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Czułyśmy się bardzo ospałe

Maria Stenzel: Czułyśmy się bardzo ospałe

fot. volleymasters.ch

– Na takim turnieju wszystko może się zdarzyć. To jeden dzień, jeden mecz, możemy wyjść zdeterminowane, a przeciwnikowi może nie wyjść mecz. Wszystko jest do zrobienia – mówi przed turniejem finałowym Ligi Narodów Maria Stenzel.  – Bardzo się cieszymy, to kolejne doświadczenie, zmierzymy się z bardzo dobrymi zespołami – dodaje inna libero biało-czerwonych, Monika Jagła.

Polskie siatkarki na zakończenie turnieju w Korei po słabym spotkaniu uległy gospodyniom 1:3. – Czułyśmy się na tym boisku bardzo ospałe. Nie wyszedł nam ten mecz, źle w niego wyszłyśmy i takie są skutki, że zeszłyśmy z boiska przegrane – przyznała po meczu libero polskiej reprezentacji, Maria Stenzel.  Przeciwniczki zagrały bardzo dobrze zagrywką i z tym sobie dzisiaj nie poradziłyśmy. Trochę ten mecz przebiegał nie po naszej myśli. Teraz wrócimy do domu, każda trochę odpocznie i wrócimy bojowo nastawione – dodała druga libero reprezentacji, Monika Jagła, która w tym spotkaniu dostała od trenera Nawrockiego szanse pokazania się w dłuższym czasie na boisku.

Niewątpliwym sukcesem biało-czerwonych jest fakt awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów. O tym, że ten awans już został wywalczony, nasze siatkarki dowiedziały się dopiero rano czasu koreańskiego.. – Już o tej porze spałyśmy – zmęczenie jest, więc trzeba regenerować organizm. Dowiedziałyśmy się o tym rano, ale jeszcze nie było czasu na świętowanie. Na takim turnieju wszystko może się zdarzyć. To jeden dzień, jeden mecz, możemy wyjść zdeterminowane, a przeciwnikowi może nie wyjść mecz. Wszystko jest do zrobienia – zapewnia Stenzel.

Na szczęście mamy kilka dni wolnego, już nawet organizm się tego domaga. Fajnie ze strony trenera, że dał nam trochę odetchnąć. Ale to tylko kilka dni i wracamy do ciężkich treningów – mówi Maria Stenzel. – Bardzo się cieszymy, to kolejne doświadczenie, zmierzymy się z bardzo dobrymi zespołami. Przede wszystkim będziemy poznawać tą lepszą siatkówkę. Myślę, że dużo z tego wyniesiemy i po tych meczach będzie lepszym zespołem – dodaje Monika Jagła, która jednak nie zagra w turnieju finałowym, bowiem w tym czasie będzie przygotowywać się z reprezentacją juniorek do mistrzostw świata do lat 20.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved