Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Do Chin lecimy bez stresu

Maria Stenzel: Do Chin lecimy bez stresu

fot. volleymasters.ch

Siatkarki reprezentacji Polski od 3 lipca rozpoczną grę w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Zmagania odbędą się w chińskim Nankin. Rywalkami biało-czerwonych będą Amerykanki i Brazylijki. – Jedziemy do Chin bez stresu. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o awans do półfinału. Nie mamy nic do stracenia – przyznała libero.

Po powrocie z Korei Południowej z ostatniego turnieju fazy zasadniczej trener Jacek Nawrocki podzielił zespół na dwie grupy. „Starsza” miała kilka dni wolnego, „młodzież” trenowała w Łodzi. W piątkowe popołudnie Jacek Nawrocki, Magdalena Stysiak i Maria Stenzel spotkali się z grupą łódzkich dziennikarzy. – Przed nami mecze z najlepszymi zespołami świata. Na początek Amerykanki, a w środę Brazylijki. Łatwizna – z uśmiechem mówiła Maria Stenzel. – A tak poważnie, to jedziemy do Chin bez stresu. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o awans do półfinału. Nie mamy nic do stracenia- dodała nasza libero.Na zrelaksowaną wyglądała również Magdalena Stysiak. – Cieszę się, że trener zdecydował o moim udziale w finale. Jest to dla mnie bardzo ważne, z każdym meczem z takimi przeciwniczkami nabieram doświadczenia i pewności siebie. Wierzę, że dzięki takim okazjom będę rozwijać moje umiejętności – powiedziała młoda przyjmująca.

Oprócz reprezentantek USA i Brazylii w finale zagrają Turczynki, Włoszki i Chinki. – Dzięki takim meczom utrzymujemy kontakt z elitą, którego brakowało nam wcześniej. Ten sezon jest bardzo długi i pełen ważnych imprez. Czternaście zawodniczek jedzie do Chin, w Spale trenuje 6 pozostałych. Po powrocie z Azji zaczniemy przygotowania do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego we Wrocławiu i mistrzostw Europy w Łodzi – dodał trener Jacek Nawrocki. Szkoleniowiec dodał, że przed startem sezonu nie spodziewał się takiego rezultatu. – Skłamałbym, gdybym powiedział, że tego oczekiwałem. Ten turniej wypadł nam niespodziewanie i jest to wypadkowa kilku rzeczy. M.in. podejścia różnych federacji do tej edycji rozgrywek oraz dyspozycji naszej i przeciwników. Cieszę się, że dziewczyny pierwszą część sezonu spuentowały wejściem do turnieju finałowego – zaznaczył.

Ostatni raz polskie siatkarki zagrały w finale Ligi Narodów, wtedy jeszcze pod nazwą World Grand Prix, w 2010 roku.

źródło: PZPS, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved