Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marharyta Azizowa zostaje w LSK, ale przenosi się do Radomia

Marharyta Azizowa zostaje w LSK, ale przenosi się do Radomia

fot. lsk.pls.pl

Azerska siatkarka pochodzenia ukraińskiego, reprezentantka Azerbejdżanu, Mistrzyni i Wicemistrzyni tego kraju oraz jedna z najlepiej punktujących siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet 2018/2019. Marharyta Azizowa została nową atakującą E.Leclerc Radomki Radom.

Marharyta Azizowa urodziła się 25.04.1993 roku. Gra na pozycji atakującej. Poprzednio reprezentowała barwy Rabita Baku, Telekom Baku i Besiktas JK Stambuł. W minionym sezonie zadebiutowała w polskiej ekstraklasie w zespole Enea PTPS Piła.Jak zaczęła się jej przygoda z siatkówką? – Na początku interesowałam się lekkoatletyką. Skoki wzwyż, sprint – w tym byłam dobra. W wieku 13 lat zaczęłam rosnąć i stawać się coraz wyższa. Wtedy zauważył mnie trener od siatkówki  i zaprosił na trening. Zakochałam się w tym sporcie już na pierwszych zajęciach. Początkowo w Azerbejdżanie grałam na przyjęciu, ale później trener Zoran Gajic przestawił mnie na atak. Późniejszy transfer do tureckiego Besiktas Stambuł szybko rozwinął moją karierę. Szkoleniowiec Kamil Soz ciężko ze mną pracował i ćwiczył atakowanie z każdej pozycji – wspomina Marharyta.

W sezonie 2018/2019 Azizova znalazła się w piątce najlepiej punktujących siatkarek LSK. Na boisku wystąpiła w 24 meczach, 90 setach.  Zdobyła 404 punkty, w tym 300 w ataku, a 27 w polu serwisowym. Dlaczego zdecydowała się zamienić Piłę na Radom? – Miałam wiele ofert z Polski, jak również z zagranicy. Bardzo chciałam kontynuować grę w polskiej lidze, ponieważ poziom rozgrywek tutaj należy do najlepszych w Europie, a ludzie w Polsce sprawiają, że czuję się  jak w domu. O Radomce słyszałam wiele pozytywnych opinii od moich przyjaciół, dlatego postanowiłam przyjąć propozycję. Nie mogę się już doczekać, bo cel na ten rok jest bardzo wysoki i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się go osiągnąć.

Marharyta Azizova to druga po Juliecie Lazcano siatkarka z poza granic naszego kraju zakontraktowana przez Radomkę. Jak poradzi sobie z językiem polskim? – Rozumiem  polski dość dobrze, ponieważ urodziłam się na Ukrainie, a te dwa języki są podobne. Umiem odpowiedzieć i ułożyć podstawowe zdania, ale jestem też w trakcie pogłębiania wiedzy – śmieje się atakująca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet 

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved