Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Margareta Kozuch zamienia parkiet na piasek

Margareta Kozuch zamienia parkiet na piasek

fot. Mirosław Stroński

Margareta Kozuch postanowiła rozpocząć kolejny, zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Od 2017 roku bowiem zamieni siatkarski parkiet na piasek, gdzie wraz z Karlą Borger będzie rywalizować przeciwko najlepszym światowym parom w siatkówce plażowej.

Od 2017 roku kibice będą mogli zobaczyć Margaretę Kozuch u boku Karli Borger w zmaganiach na piasku. – Moim zdaniem Karla to bez wątpienia jedna z najmocniejszych siatkarek. Decydującym czynnikiem, dla którego postanowiłam zamienić parkiet na piasek, jest chęć zdobycia nowego doświadczenia – powiedziała siatkarka.

W ostatnim sezonie Kozuch reprezentowała barwy Pomi Casalmaggiore, jednak jak przyznaje sama zawodniczka, nie dostała propozycji nowego kontraktu od władz klubu, dlatego postanowiła poszukać nowych wyzwań. – Uważam, że jest to doskonała decyzja na tym etapie mojej kariery, życia. Już nie mogę się doczekać, kiedy poczuję piach pod moimi stopami – dodała reprezentantka Niemiec.Karla Borger, z którą będzie występować teraz Kozuch, od 2010 roku tworzyła parę z Brittą Büthe. Postanowiła ona jednak zakończyć już karierę i skoncentrować się na życiu pozasportowym.

źródło: sport1.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved