Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Margareta Kozuch: Przed nami wciąż długa droga

Margareta Kozuch: Przed nami wciąż długa droga

fot. Mirosław Stroński

– Myślę, że obie drużyny zagrały dobrze i cieszę się, że to my wygrałyśmy, reprezentacja Holandii to bardzo dobry zespół. Teraz musimy się zregenerować zarówno fizycznie, jak i mentalnie po tak wyczerpującym i długim spotkaniu – powiedziała po zwycięstwie reprezentacji Niemiec nad Holandią w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich kapitan niemieckiej kadry, Margareta Kozuch.

Reprezentacje Niemiec i Holandii rozegrały w poniedziałek wyrównane, pełne emocji spotkanie. Po wygranej Holandii w pierwszym secie na przewagi w dwóch następnych lepsze okazały się Niemki. Siatkarki Pomarańczowych powróciły jednak do gry w czwartej partii i ostatecznie o wyniku pojedynku decydował tie-break.  – W dzisiejszym spotkaniu było wiele zwrotów akcji. Myślę, że obie drużyny zagrały dobrze i cieszę, że to my wygrałyśmy, reprezentacja Holandii to bardzo dobry zespół – powiedziała po meczu kapitan reprezentacji Niemiec Margareta Kozuch. – Świetnie się uzupełniałyśmy, kiedy mi nie szło, reszta drużyny grała dobrze i cieszę się, że zdołałyśmy utrzymać tę zależność przez całe spotkanie – dodała, oceniając grę swojej ekipy.Atakująca Niemek podkreśliła, że wygrana z Holandią jest cenną zaliczką, ale to zaledwie pierwszy krok w trudnym boju o igrzyska olimpijskie. – Wciąż jednak przed nami długa droga do kwalifikacji olimpijskiej. Teraz musimy się zregenerować zarówno fizycznie, jak i mentalnie po tak wyczerpującym i długim spotkaniu. Każdy kolejny mecz też będzie ciężki i cały czas musimy być na jak najwyższym poziomie, żeby zdobyć to, po co tu przyjechałyśmy – zakończyła Kozuch.

Nie pokazałyśmy się dzisiaj z naszej najlepszej strony, nie zagrałyśmy tak, jak potrafimy najlepiej. Miałyśmy szansę na wygranie tego spotkania, kiedy powróciłyśmy do gry w czwartym secie i doprowadziłyśmy do tie-breaka, ale niestety w nim nam się nie udało – przyznała z kolei kapitan Holenderek, Maret Balkenstein-Grothues. – Niemcy to bardzo solidna drużyna, ale my nie najlepiej radziłyśmy sobie w ataku, popełniłyśmy też za dużo błędów – analizowała. – Przegrałyśmy bitwę, ale nie przegrałyśmy jeszcze wojny. Teraz musimy się pozbierać po tej porażce, zastanowić się, co poszło nie tak i wyciągnąć wnioski – zakończyła Balkenstein-Grothues.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved