Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Maret Balkenstein: To dla nas niesamowicie ważny mecz

Maret Balkenstein: To dla nas niesamowicie ważny mecz

fot. Arkadiusz Buczyński

– Jeżeli przestajesz grać swoje maksimum, zaczyna się dziać coś niedobrego zarówno dla ciebie jako zawodnika, jak i całego zespołu – mówi Maret Balkenstein z PGE Atomu Trefla Sopot, zapowiadając grę na 100 procent w ćwierćfinale Pucharu Polski przeciwko Legionovii. 

W starciu z Legionovią Legionowo w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot są zdecydowanymi faworytkami. Zaledwie tydzień po spotkaniu w Legionowie przyjdzie im się zaś mierzyć z dużo silniejszym zespołem Impelu Wrocław w półfinale Orlen Ligi. To jednak nie sprawia, że Atomówki potraktują mecz w Legionowie jak swego rodzaju mecz testowy – wprost przeciwnie.Sopocianki przygotowują się do meczu w podwarszawskiej hali bardzo dokładnie, kładąc nacisk na wszystkie aspekty. Kapitan reprezentacji Holandii, Maret Balkestein, nie wyobraża więc sobie, by ten mecz mógł być dla kogokolwiek z drużyny mniej ważny. – Czy potraktujemy ten mecz jako test? Nie, nie, nie. Na pewno nie. Wychodzimy na boisko po to, by zagrać „na maksa”. To bardzo ważne, jeżeli chodzi o budowanie ducha drużyny, poczucia jedności w jej obrębie. Nie można tego stracić ani na moment – mówi przyjmująca PGE Atomu Trefla. – Jeżeli przestajesz grać swoje maksimum, zaczyna się dziać coś niedobrego zarówno dla ciebie jako zawodnika, jak i całego zespołu.

Podobnie jak reszta klubowych koleżanek Holenderka zauważa spory potencjał w zespole z Legionowa, co zdecydowanie skłania do utrzymania koncentracji na wysokim poziomie. – Niedawno Legionovia wygrała z dąbrowiankami 3:2, więc w porządku, może na papierze są słabsze od nas, ale jak widać są dobrą drużyną. Dlatego musimy się dobrze przygotować do tego spotkania. Pamiętajmy, że to jeden mecz i jedyna szansa na dostanie się do turnieju finałowego. Jest więc jasne, że to dla nas niesamowicie ważne spotkanie – kończy Balkestein.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved