Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Zacharek nie jest już trenerem i prezesem WTS-u KDBS Włocławek

Marek Zacharek nie jest już trenerem i prezesem WTS-u KDBS Włocławek

fot. Gwardia Wrocław

Porażka w finałowym turnieju czterech najlepszych ekip II ligi przez wielu odebrany został jako niepowodzenie. W rzeczywistości był to sukces istniejącej krótko drużyny WTS-u KDBS Włocławek. Zespołowi wyraźnie jednak nie idzie w pierwszoligowych bojach, a jeszcze przed meczem w Toruniu z pełnionych funkcji zrezygnował Marek Zacharek.

Działacze WTS-u KDBS z pierwszoligowych marzeń jednak nie zrezygnowali. Przed rozpoczęciem pierwszoligowego sezonu pojawiały się informacje, że zespół zagra w wyższej lidze, jednak dopiero na niespełna dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek zapadła pomyślna decyzja.Czasu na budowę zespołu pozostało niewiele. Wiadomo było, że trzeba będzie sięgnąć po posiłki z zewnątrz. Chętnych do gry we włocławskich barwach nie brakowało, jednak ich finansowych oczekiwań WTS nie był w stanie spełnić. Liczono na sygnalizowaną pomoc miasta. – Drużyna WTS-u KDBS Bank Włocławek, zgodnie z deklaracją prezydenta Włocławka, jest wspierana finansowo za pośrednictwem umowy sponsorskiej, która została zawarta z MZOZ we Włocławku. Jest to jedna z części składowych budżetu klubu. Prezydent wspiera projekt budowy silnego ośrodka siatkówki kobiecej we Włocławku – powiedziała Angelika Żychlewicz, rzecznik prezydenta.

Prezes WTS KDBS, a zarazem trener Marek Zacharek nie ustawał w staraniach o pozyskanie nowych zawodniczek. Wielokrotnie wydawało się, że cel jest bliski jednak na przeszkodzie stawał brak środków. Zapowiadane deklaracje różniły się od faktów. W tej sytuacji jeszcze przed meczem w Toruniu z pełnionych funkcji zrezygnował Marek Zacharek. W spotkaniu z Budowlanymi Toruń rozegranym jeszcze przed świętami, z którym to zespołem włocławianki odniosły jedyne zwycięstwo (10 października 2018 roku – przyp. red.), zespół poprowadził Kazimierz Mendala (był dotychczas asystentem trenera Zacharka). Jednak warto dodać, że przed meczem z UNI Opole zrezygnował ze swojej funkcji, ale dał się namówić do powrotu. W składzie zabrakło Michaliny Kwasowskiej-Cieślar, z którą rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. Włocławianki zajmują ostatnie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie zaledwie pięć punktów, WTS jest zdecydowanym outsiderem tabeli i ma najgorszy stosunek setów (9:45).

źródło: wloclawek.naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved