Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marek Solarewicz trenerem mistrzyń Polski

Marek Solarewicz trenerem mistrzyń Polski

fot. Łukasz Krzywański

Przyszedł czas, aby przedstawić nowego szkoleniowca ŁKS-u Commercecon Łódź. W sezonie 2019/2020 do obrony tytuły mistrza Polski Ełkaesianki poprowadzi Marek Solarewicz, który po dekadzie we Wrocławiu zdecydował się na zmianę otoczenia. – Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo się cieszę z możliwości pracy w tak dobrym klubie jakim jest ŁKS Commercecon Łódź. Wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wiele okazji do wspólnej radości – skomentował podjęcie nowego wyzwania Marek Solarewicz.

Nowy trener ŁKS-u jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności trenerskiej w piłce siatkowej. Swoją karierę rozpoczął od pełnienia funkcji statystyka. W sezonie 2008/2009 pracował w męskim zespole Gwardii Wrocław.W 2009 roku  Marek Solarewicz zamienił jednak siatkówkę męską na żeńską, obejmując stanowisko statystyka w drużynie Impelu Wrocław. Z wrocławską ekipą związany był aż przez 10 lat. W 2011 roku objął posadę II trenera, zaś 5 lat później zaczął prowadzić zespół jako pierwszy trener. W roli asystenta współpracował m.in. z Ireneuszem Kłosem, Rafałem Błaszczykiem czy Jackiem Grabowskim. Dodatkowo w latach 2009-2011 współpracował z Cuprum Lubin w zakresie analizy gry i Victorią PWSZ Wałbrzych w zakresie przygotowania motorycznego.  Marek Solarewicz ma również doświadczenie reprezentacyjne. W latach 2013-2014 pracował z trenerem Piotrem Makowskim jako statystyk.

Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – powiedział po ogłoszeniu odejścia z #Volley Wrocław.

Bardzo się cieszę z możliwości pracy w tak dobrym klubie jakim jest ŁKS Commercecon Łódź. Wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wiele okazji do wspólnej radości – skomentował podjęcie nowego wyzwania Marek Solarewicz. – Nasz zespół będzie bardzo waleczny i uważam, że razem stworzymy świetne siatkarskie widowisko. Na trybunach panuje znakomita atmosfera, kibice są fantastyczni. Wiem, że hala będzie pełna na naszych meczach – podkreślił.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki kobiet

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved