Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Marek Solarewicz: Ten sparing był dla nas bardzo owocny

Marek Solarewicz: Ten sparing był dla nas bardzo owocny

fot. Łukasz Krzywański

Za siatkarkami Volley Wrocław udany mecz kontrolny w Opolu. Jak zgodnie powtarzali przedstawiciele wrocławskiej ekipy, to nie wynik jest najważniejszy w tego typu meczach. – To był nasz pierwszy sprawdzian, w którym mogłyśmy przetestować to, nad czym pracowałyśmy w ostatnich tygodniach. Nie chodziło tutaj o sam wynik – mówiła Natalia Gajewska.

Przygotowania do sezonu ligowego wkroczyły w kolejną fazę, wiele zespołów na tym etapie rozgrywa mecze sparingowe, bierze udział w turniejach towarzyskich. Za siatkarkami Volley Wrocław pierwszy tego typu sprawdzian. Rywalem podopiecznych Marka Solarewicza były siatkarki Uni Opole. Mecz kontrolny poprzedził wspólny trening obu drużyn. Następnie szkoleniowcy obu ekip umówili się na rozegranie trzech partii, w których lepsze były przyjezdne, triumfując 2:1. Trener Volley Wrocław był zadowolony z przebiegu meczu, Marek Solarewicz mówił również o sprawdzaniu różnych wariantów ustawień. – Ten sparing był dla nas bardzo owocny. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak nasze zawodniczki prezentują się na boisku. Testowaliśmy różne warianty ustawienia zespołu. Spotkanie było podzielone na dwie części: w pierwszej był to bardziej trening, gdzie dorzucaliśmy piłki i akcje były powtarzane, w drugiej natomiast rozegraliśmy trzy sety. No i wygraliśmy 2:1 i pozostaje nam wracać do Wrocławia i szykować się na kolejny etap pracy – mówił szkoleniowiec.Jak dodała Roksana Wers, mecz z rywalkami z Opola był też pierwszą okazją do weryfikacji przepracowanych ostatnich tygodni. – Za nami trzy tygodnie pracy, zwieńczone wygranym sparingiem w Opolu. Na ten moment wydaje mi się, że nasza gra wygląda dobrze. W tym spotkaniu trener sprawdzał różne zestawienia – mówiła zawodniczka, podkreślając że wciąż jest pole do poprawy, tym bardziej że Volley Wrocław czeka kolejny sprawdzian. – Przed nami następny turniej – w Goleniowie. Myślę, że cały sztab wyciągnie wnioski z tego sparingu i poprawimy te małe elementy, które będą tworzyły fajną grę.

W podobnym tonie wypowiadała się Natalia Gajewska, podkreślając, że mimo wygranej to nie rezultat meczu był najważniejszy. – To był nasz pierwszy sprawdzian, w którym mogłyśmy przetestować to, nad czym pracowałyśmy w ostatnich tygodniach. Nie chodziło tutaj o sam wynik, ale o to, aby zmierzyć się z innym zespołem, bo do tej pory rozgrywałyśmy mecze wewnątrz drużyny. Wiadomo, jakieś niedociągnięcia jeszcze są, ale mamy dużo czasu do rozpoczęcia ligi, więc będziemy pracować nad tym, co było nie tak – zakończyła.

źródło: Volley Wrocław TV

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved