Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Solarewicz: Pozytywnie podchodzę do nowej misji

Marek Solarewicz: Pozytywnie podchodzę do nowej misji

fot. impelwroclaw.pl

Od przyszłego sezonu pierwszym szkoleniowcem Impelu Wrocław będzie Marek Solarewicz, przez ostatnie lata asystent trenerów, a wcześniej też statystyk wrocławskiej drużyny. – Muszę przyznać, że bardzo się cieszyłem, gdy obdarzył mnie takim zaufaniem – mówi o decyzji prezesa klubu Jacka Grabowskiego, Marek Solarewicz.

Proszę przyznać – nie był pan chyba zaskoczony nominacją na pierwszego trenera?Marek Solarewicz: – No cóż – w jakiś sposób byłem. To jest duże wyróżnienie. Przyjąłem tę decyzję z zadowoleniem i pozytywnie podchodzę do nowej misji. Mogę tylko podziękować za zaufanie i obiecać, że dam z siebie wszystko.

Teraz już wiemy, dlaczego pod koniec sezonu tak przejmował pan od Jacka Grabowskiego inicjatywę podczas meczowych przerw technicznych…

Pan prezes Grabowski już zdradził w jednym z wywiadów, że stopniowo przekazywał mi coraz więcej obowiązków. Muszę przyznać, że bardzo się cieszyłem, gdy obdarzył mnie takim zaufaniem.

Przez lata uczył się pan obok naprawdę dobrych fachowców – najpierw Rafała Błaszczyka, potem Tore Aleksandersena, Nicoli Negro i na końcu Jacka Grabowskiego. Co pan chce czerpać od każdego z nich?

Wcześniej – jeszcze w męskiej Gwardii – Maciej Jarosz i Ireneusz Kłos. Każdego z nich obserwowałem z dużym zainteresowaniem, bo to ciekawe osobowości, a ja miałem okazję pierwszy raz patrzeć na pracę takich szkoleniowców z bliska. Oczywiście wtedy nie byłem jeszcze asystentem, pracowałem w roli statystyka. Trener Rafał Błaszczyk wprowadził mnie do siatkówki kobiet. U niego nauczyłem się wielu rzeczy związanych z organizacją gry zespołu, systemu gry blok-obrona czy zasad pracy w zespole. Tore Aleksandersen to duża wiedza techniczna, którą bardzo sobie cenię. Był jeszcze Piotr Makowski, z którym miałem przyjemność współpracować przy reprezentacji Polski siatkarek. Dzięki niemu zdobyłem wiedzę o grze zawodniczek i zespołów na poziomie międzynarodowym. Nicola Negro to z kolei duża wiedza taktyczna. Z trenerem Jackiem Grabowskim pracowałem tylko cztery miesiące. Dużo w tym czasie jednak rozmawialiśmy, a ja uwielbiam dyskutować.

Cały wywiad Jakuba Gudera w serwisie Gazety Wrocławskiej

 

źródło: gazetawroclawska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved