Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Solarewicz poprowadzi Impel w kolejnym sezonie

Marek Solarewicz poprowadzi Impel w kolejnym sezonie

fot. impelwroclaw.pl

Jacek Grabowski jest przekonany o słuszności nominacji 29-letniego Marka Solarewicza na pierwszego trenera. – Ma nie tylko predyspozycje warsztatowe, ale też charakterologiczne. Kiedy był moim asystentem, oddawałem mu w miarę upływu czasu coraz większe kompetencje. Obserwowałem, jak sobie radzi i utwierdzałem się w przekonaniu, że będzie umiał dogadać się z zespołem, bez względu na jego przyszły kształt personalny – mówi prezes Jacek Grabowski.

Decyzja o nominacji Marka Solarewicza na pierwszego trenera Impelu nie jest wielką niespodzianką, szczególnie dla wrocławskiego środowiska siatkarskiego. Wiek szkoleniowca jak na ligowe realia jest jednak niecodzienny: Solarewicz dopiero w przyszłym roku kalendarzowym skończy 30 lat. Będzie najmłodszym szkoleniowcem w Orlen Lidze.Namaszczam Marka na swojego następcę z czystym sumieniem. Ma nie tylko predyspozycje warsztatowe, ale też charakterologiczne. Kiedy był moim asystentem, oddawałem mu w miarę upływu czasu coraz większe kompetencje. Obserwowałem, jak sobie radzi i utwierdzałem się w przekonaniu, że będzie umiał dogadać się z zespołem, bez względu na jego przyszły kształt personalny. Czy brakuje mu doświadczenia? Odpowiem tak: Marek na pewno będzie lepszym trenerem niż Nicola Negro – ocenia prezes wrocławskiego klubu, który po zdobyciu brązowego medalu postanowił zrezygnować z łączenia funkcji pierwszego szkoleniowca i jednocześnie szefa zarządu.

Mimo młodego wieku Solarewicz ma co wpisać w CV. Pracuje w klubie już od 7 lat. Wcześniej był m.in. w sztabie Tore Aleksandersena i właśnie Nicoli Negro, zastąpionego w trakcie sezonu 2015/16 Jackiem Grabowskim. Pełnił też m.in. funkcję statystyka reprezentacji Polski.

Nie oceniam ludzi po wieku, tylko po tym, co sobą prezentują. Zresztą, wszystkie zawodniczki mówią mi, że i tak wyglądam na czterdzieści lat – śmieje się nowy szkoleniowiec. – Czy długo się zastanawiałem? To była propozycja z gatunku tych, których się nie odrzuca. To dla mnie zaszczyt poprowadzić Impel. A ludzie… niech mówią na mój temat co chcą. To kraj, w którym jeszcze każdy może mieć swoje zdanie – dodaje Marek Solarewicz.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved