Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marek Solarewicz: Odrobiliśmy trochę zaległości z okresu przygotowawczego

Marek Solarewicz: Odrobiliśmy trochę zaległości z okresu przygotowawczego

ŁKS Commercecon Łódź otworzył czwartkowy mecz z Chimikiem Jużne od prowadzenia w pierwszym secie 10:0. Tak dobrego poziomu gry nie udało się utrzymać, ale łódzkie wiewióry wyszły obronną ręką z kilku trudnych sytuacji i wygrały, kiedy się to liczyło. Tym samym sprawa awansu ŁKS-u w Lidze Mistrzyń cały czas pozostaje otwarta.

Mecz ŁKS-u Commercecon Łódź z Chimikiem Jużne miał dwa oblicza. Fragmentami łódzka drużyna grała znakomicie, a fragmentami komplikowała sobie boiskowe życie popełniając sporo błędów. – Siatkówka taka jest. Zdarza się jedna akcja w której ucieknie ci koncentracja, potem uciekają dwa trzy punkty. Nagle ci spada pewność siebie i to jest niestety normalne. Nie lubię tego. Mieliśmy dobrą grę przez dłuższy czas i szkoda, że tego nie utrzymaliśmy. Wygrywamy mecz i mamy cały czas swoje szanse w Lidze Mistrzyń – skomentował trener łodzianek, Marek Solarewicz.

Podczas przerwy świąteczno-reprezentacyjnej w której rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet nie odbywały się prawie miesiąc do składu ŁKS-u dołączyła rozgrywająca, Valeria Caracuta. Włoszka dostała już w czwartek okazję do debiutu przez łódzką publicznością. Łodzianki mogły też spokojnie potrenować. – Dziewczyny przez przerwę wykonały kapitalną pracę. Przede wszystkim fizyczną. Była ona intensywna i mocna, gdzieś staramy się ją dalej wplatać mimo tego, że gramy. Staramy się cały czas pracować nad grą i schematami w rozegraniu. Odrobiliśmy trochę zaległości z okresu przygotowawczego. Przyszła Valeria, która jest bardziej doświadczoną zawodniczką i trochę porządkuje nam grę. Bardzo mocno robi to na treningu (śmiech) i jest porządek – wyjaśnił szkoleniowiec.

Sprawa awansu pozostaje otwarta, a kolejnym przeciwnikiem w Lidze Siatkówki Kobiet będzie DPD Legionovia Legionowo. Prowadzony przez Alessandro Chiappiniego zespół jest zdecydowaną rewelacją rozgrywek, bowiem znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. Łódzkie wiewióry mają coś do udowodnienia temu rywalowi, bowiem wyjazd do Legionowa w pierwszej rundzie skończył się bolesną porażką 0:3. Okazja do sportowego rewanżu nadarzy się już w niedzielę. Spotkanie w Sport Arenie rozpocznie się o godzinie 17:30.