Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marek Solarewicz: Ja i moje zawodniczki na pewno się nie poddamy

Marek Solarewicz: Ja i moje zawodniczki na pewno się nie poddamy

fot. Michał Szymański

– Na pewno ma to dla nas znaczenie, że trenujemy teraz bez dwóch zawodniczek z podstawowego składu, ale mniejsze, niż gdyby to była taka typowa przerwa reprezentacyjna między sezonami – mówi trener ŁKS-u Commercecon Łódź, Marek Solarewicz. Jego zespół rozegrał już jeden mecz towarzyski, w planach ma również kolejny. – W następnym tygodniu od poniedziałku będziemy normalnie trenować i ten mikrocykl treningowy zakończymy piątkowym meczem towarzyskim z Radomką – dodał szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Pierwszy sparing w przerwie reprezentacyjnej rozegraliśmy z drugoligowym zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak ocenisz ten mecz?Marek Solarewicz: Rywal był specjalnie tak dobrany, by był nieco słabszy od nas. Wiemy, że trudniej nam się gra z zespołami teoretycznie od nas słabszymi, więc tak dobraliśmy sparingpartnerów na ten okres przerwy świąteczno-noworocznej, żeby pograć z pozycji teoretycznego faworyta. Ten sparing przebiegał pod nasze dyktando, dłuższy czas graliśmy w składzie zbliżonym do naszego optymalnego ustawienia, potem daliśmy pograć wszystkim zawodniczkom z zespołu, również tym, które rzadziej występowały w meczach ligowych. Jak na takie granie po przerwie w rozgrywkach ligowych oceniam ten mecz pozytywnie.

W Pucharze Polski w ćwierćfinale zagracie na wyjeździe z Chemikiem Police. Jak oceniasz szansę na występ w turnieju finałowym?

– Szansę oceniam pół na pół. To nie jest tak, że zespół z Polic już z nami wygrał, ja i moje zawodniczki na pewno się nie poddamy. Zawsze jedziemy na mecz po to, by wygrać i się dobrze zaprezentować, tak samo podejdziemy do tego meczu pucharowego. Na pewno na papierze to rywale będą faworytem, mają bardzo mocny zespół, udowodnili to w trakcie pierwszej rundy, ale przypomnę, że w meczu w Łodzi byliśmy bardzo blisko zwycięstwa z nimi, prowadziliśmy już 13:10 w tie-breaku. Teraz pracujemy nad tym, by takie sytuacje wykorzystywać i myślę, że gdy drugi raz będziemy w takiej sytuacji w meczu z Chemikiem, to już ją wykorzystamy. Teraz tylko najważniejsze, by do takiej sytuacji doprowadzić.

Jakie macie plany na najbliższe dni, których do kolejnego meczu ligowego jeszcze trochę zostało?

– W kolejnym tygodniu od poniedziałku będziemy normalnie trenować i ten mikrocykl treningowy zakończymy piątkowym meczem towarzyskim z Radomką.

Jak nieobecność dwóch zawodniczek i ich udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich może wpłynąć potem na ich formę w rozgrywkach ligowych?

– Na pewno ma to dla nas znaczenie, że trenujemy teraz bez dwóch zawodniczek z podstawowego składu, ale mniejsze, niż gdyby to była taka typowa przerwa reprezentacyjna między sezonami. Wówczas dziewczyny dłużej są na kadrze i dłużej się ze sobą zgrywają potem. Tutaj wykonały z nami już sporą robotę treningową. Ta zmiana otoczenia może przynieść pozytywny efekt, jesteśmy cały czas w kontakcie i z Klaudią i z Olą, cały czas wiemy, co u nich słychać, jak wygląda ich zdrowie i w jakiej są formie. Cieszę się, że obie na ten turniej pojadą. Wrócą do nas na pewno z nowymi, świeższymi emocjami, co też może być pozytywne.

Jak oceniasz szansę reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn?

– To trudne pytanie. Sercem wierzymy i jesteśmy za tym, by reprezentacja Polski wygrała i awansowała na igrzyska olimpijskie, ale rozum mówi, że będzie to bardzo trudny turniej. Jest na nim dużo dobrych zespołów, które w tej walce będą się liczyły, to takie niemal minimistrzostwa Europy się zrobiły. Oczywiście Rosja i Serbia już się zakwalifikowały, ale nadal walczą świetne zespół europejskie. Jestem ciekawy, jak ta cała sytuacja z trenerem i związkiem została rozwiązana, jaki był skutek rozmów, jak to wpłynie na postawę zespołu i czy będzie miało jakieś znaczenie psychologiczne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved