Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Solarewicz: Budujemy młody i ambitny zespół

Marek Solarewicz: Budujemy młody i ambitny zespół

fot. Łukasz Krzywański

Miesiąc temu wrocławski klub ogłosił, że zagra w Lidze Siatkówki Kobiet. Dziś ma za sobą ogłoszenie trzech zawodniczek i części sztabu szkoleniowego. W kilku pytaniach Marek Solarewicz podsumował ostatni czas oraz zdradził, jaka będzie drużyna, która w przyszłym sezonie będzie reprezentować Wrocław w LSK.

 Ostatnio ogłoszono ciebie jako pierwszego trenera wrocławskiej drużyny. Pozostanie we Wrocławiu to naturalne rozwiązanie, czy wiązało się z podjęciem trudnej decyzji?

Miałem inne oferty pracy. Kiedy chciałem podjąć decyzję, zadzwonił do mnie prezes Jacek Grabowski z informacją, że „Siła w Zielonym” przyniosła pozytywny efekt. Zdecydowałem się kontynuować moją pracę we Wrocławiu z racji dużego wyzwania, jakie stoi przede mną i klubem. Mam w pamięci sezony sprzed trzech, czterech lat i wiem, że teraz pracujemy w zupełnie innych realiach. To jednak jest motywujące, dla mnie im trudniej – tym jest ciekawiej. Ciszę się także z zaufania, jakim obdarzył mnie klub, decydując o tym, że będę dalej pracował w zespole.

W najbliższym sezonie zagrają u nas trzy zawodniczki z poprzedniego składu. Wiele zawodniczek, z tych, które odeszły – znalazło zatrudnienie w czołowych zespołach polskiej ligi oraz za granicą. Jak oceniasz zmiany zachodzące w naszej drużynie?

Zmiany w okresie między sezonami to rzecz naturalna. Oczywiście najlepiej jest, jak zmian jest jak najmniej, ale wszystko jest konfrontowane przez decyzje trenerów, klubu i samych zawodniczek. Cieszę się, że mimo problemów udało się nam utrzymać trzy zawodniczki, które występowały w pierwszej szóstce w końcówce sezonu, czyli Anię Łozowską, Weronikę Wołodko i Natalię Murek. W nowym zespole widzieliśmy inne zawodniczki z poprzedniego sezonu, ale one zdecydowały się na wybór innego klubu.

Jaki będzie zespół w nadchodzącym sezonie?

– Jesteśmy jeszcze w czasie budowania nowego zespołu. Zaczęliśmy późno, co było oczywiste w sytuacji, w jakiej znalazł się klub. Nie ma co jednak płakać, zabraliśmy się mocno do pracy i pozycja po pozycji konstruujemy skład. Na pewno będzie to młody, ambitny zespół, który ma swój potencjał. Poruszamy się też w określonym przez prezesa Grabowskiego budżecie, warunki pracy będziemy mieć trudniejsze, np. w sztabie będzie mniej o jednego trenera i fizjoterapeutę. Przy pracy z młodymi zawodniczkami ma jednak duże znaczenie.

Jak wspomniałeś – dzięki kibicom zagramy w kolejnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W zeszłym roku otworzono ligę na spadki, co w pewien sposób będzie kontynuowane także teraz. Jak oceniasz ten ruch ze strony PLPS-u?

– Zmiany z „otwarciem” ligi oceniam pozytywnie. Było dużo rywalizacji, co podnosi zarówno poziom gry zawodniczek, jak i pracy trenerów. Myślę, że kibice też mieli dużo emocji. To wszystko pokazało prawdziwe oblicze sportu, a w rywalizacji o mistrzostwo Polski właśnie o to chodzi.

W najbliższym czasie kibice poznają całą drużynę oraz sztab szkoleniowy. Czego można życzyć wam na najbliższe miesiące?

– Owocnej pracy i zdrowia. Liczę na to, że ten sezon będzie dla nas wszystkich krokiem do przodu i przyniesie dużo pozytywnych emocji kibicom i sponsorom, którym w ten sposób podziękujemy za wsparcie klubu.

 

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved