Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marek Skrobot: Przed sezonem życzylibyśmy sobie takiego grania

Marek Skrobot: Przed sezonem życzylibyśmy sobie takiego grania

fot. facebook

SMS PZPS Spała odniósł kolejną porażkę z rzędu. Tym razem młodzi adepci siatkówki ulegli AZS-owi AGH Kraków 0:3 – Biliśmy się powiedziałbym że przez większość meczu bardzo fajnie. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Trzeba pamiętać, że to są młodzi chłopcy, którym będą przytrafiać się błędy. Dla nas celem jest inna impreza – powiedział po pojedynku trener Marek Skrobot.

SMS PZPS Spała miał swoje szanse w sobotnim starciu z AGH Kraków. Ostatecznie jednak przyjezdnym nie udało się ugrać nawet seta. – Myślę, że trzeba zacząć od tego, że nasza drużyna była słabo dysponowana w zagrywce, dlatego pozwoliliśmy grać przeciwnikowi szybką piłkę a my mieliśmy problemy, żeby ustawić blok na skrzydłach. Niełatwo się gra, gdy mają przyjęcie do siatki a po drugiej stronie są zawodnicy doświadczeni, wiedzą już co mają robić. My jesteśmy młodym zespołem, gdzie przy takim przyjęciu do siatki ciężko nam się gra. Natomiast biliśmy się powiedziałbym że przez większość meczu bardzo fajnie. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Trzeba pamiętać, że to są młodzi chłopcy, którym będą przytrafiać się błędy. Dla nas celem jest inna impreza a w I lidze gramy, żeby się przygotować. Brakło nam zagrywki, bloku, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu – podsumował spotkanie Marek Skrobot.Jak trener SMS-u PZPS Spała ocenił postawę swoich podopiecznych? – Jeżeli miałbym rozliczać pozycjami, to środkowi to są chłopcy z drugiej klasy, którzy są rzuceni na głęboką wodę. Oni zaczynają swoją przygodę z siatkówką, nieźle czytali grę, dużo dotykali piłkę, ale byli troszeczkę spóźnieni i tego troszeczkę zabrakło, żeby był skuteczny blok. Fajnie zagrali skrzydłowi, rozgrywający fajnie prowadził grę. Libero nie miał łatwego zadania, bo zespół z AGH grał mocną, twardą zagrywką. Jako drużyna zagrali nieźle – skomentował Skrobot.

SMS PZPS Spała rozegrał już 20 spotkań (w styczniu zagrał awansem mecz 21. kolejki. Młodzi adepci siatkówki wygrali tylko jeden pojedynek i dotychczas uzbierał zaledwie cztery punkty, przez co zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, do przedostatniego Chrobrego tracąc aż 14 oczek. – My gramy podobnie. Gdyby trzeci set był zwycięski, to mielibyśmy 18. czy 19. set wygrany, wszystkie te wyniki oscylują wokół końcówki, gramy sety na przewagi. Przed sezonem życzylibyśmy sobie takiego grania, takiej bitwy. Brakuje nam tego czegoś. Myślę, że to doświadczenie. Ci chłopcy nabierają doświadczenia i w ich późniejszej karierze zawodniczej to na pewno będzie procentować – zakończył szkoleniowiec zespołu ze Spały.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved