Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marek Skrobot odchodzi z PWSZ Tarnów

Marek Skrobot odchodzi z PWSZ Tarnów

fot. uksjedynka.com

W minionym sezonie siatkarki PWSZ Tarnów zajęły w turnieju finałowym II ligi trzecie miejsce. Mimo to po trzech latach pracy w klubie trener Marek Skrobot postanowił pożegnać się z tarnowskim drugoligowcem. – Głównym powodem był brak sprecyzowania planów na kolejny sezon, po osiągniętym sukcesie, jakim było trzecie miejsce w turnieju finałowym o wejście do I ligi – mówi o powodzie odejścia szkoleniowiec.

Jakie są powody pana rezygnacji?Marek Skrobot: – Głównym powodem był brak sprecyzowania planów na kolejny sezon po osiągniętym sukcesie, jakim było trzecie miejsce w turnieju finałowym o wejście do I ligi notabene dające awans. Myślałem, że tworzenie drużyny, organizacja pracy w klubie będą przebiegały sprawniej, niestety nie było żadnych decyzji ze strony zarządu co do dalszej naszej współpracy, więc dłuższe wyczekiwanie nie miało sensu.

Sam pan powiedział, że osiągnęliście sukces. Nie szkoda odchodzić w takim momencie?

Pracowałem w klubie przez trzy lata i włożyłem w tę pracę całe serce, ale w życiu trenera jest tak, że musi podejmować trudne decyzje. Jest to decyzja przemyślana, nie było sensu czekać i łudzić się. Poza tym uważam, że swoją pracę wykonywałem bardzo dobrze i nie zasługuję na takie traktowanie. Co do sukcesu – dokładnie tak, osiągnęliśmy ogromny sukces, dochodząc do finału. Dla wielu osób było ogromną niespodzianką, że grając tym składem, zaszliśmy tak daleko. Dla mnie oczywiście to nie było żadną niespodzianką, ponieważ budując ten zespół, wiedziałem, że mamy ogromną szansę zajść daleko. Jedyną niewiadomą było dla mnie tylko to, czy dziewczyny podejmą trud ciężkiej pracy, bo tylko ich zaangażowaniem, podejściem do treningów mogliśmy zajść tak daleko. Trafiłem na grupę fantastycznych dziewczyn. Są to kapitalne nie tylko zawodniczki, ale też osobowości i z tego miejsca chciałem im podziękować za niezapomniane chwile, jakie mi dostarczały.

Czy do tego momentu podjął pan jakieś działania w celu budowania zespołu na przyszły sezon? Mówię tutaj o grze w I lidze, bo przecież nieoficjalnie to miejsce macie zapewnione, a teraz już chyba oficjalnie – po otwarciu Orlen Ligi…

– Oczywiście po zakończeniu sezonu rozmawiałem z dziewczynami, które wyraziły chęć grania w tarnowskim zespole. Ale tak jak powiedziałem, brak decyzji co do dalszej współpracy i gry na wyższym szczeblu spowodowały, że zmuszony byłem przekazać im informację, iż dalej nie wiadomo, czy PWSZ Tarnów jest zainteresowany grą w I lidze. Organizowanie zespołu na grę w I lidze w lipcu czy sierpniu uważam za niepoważne, nie mógłbym również wtedy brać odpowiedzialności za wynik. Zawodniczki, które wstępnie wyraziły chęć gry, gwarantowały jakość grania, ale tak jak wspomniałem, nikt nie będzie czekał do sierpnia na decyzję.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved