Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marek Skrobot: to może być początek czegoś dobrego

Marek Skrobot: to może być początek czegoś dobrego

fot. facebook

SMS PZPS I Spała pokonał SPS Chroby Głogów 3:2 (16:25, 25:18, 27:29, 26:24, 17:15) w meczu czwartej kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Marka Skrobota odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. MVP został wybrany Przemysław Kupka.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa – cieszył się po spotkaniu trener Marek Skrobot. – W naszych szeregach zapanowała duża radość. Nikt z nas nie zakładał, że pierwsza wygrana w tych rozgrywkach przyjdzie tak wcześnie. Szkoleniowiec SMS-u podkreślił, że jego podopieczni nie unikają ciężkiej pracy.  – Zespół bardzo solidnie i ciężko trenuje, więc miał prawo spodziewać się, że zwycięstwa wcześniej, czy później muszą przyjść.W składzie zespołu z Głogowa było kilku bardzo doświadczonych zawodników, niektórzy byli z dwa razy starsi od młodzieży ze Spały. – Średnia wieku zawodników SMS PZPS liczy 17-18 lat. Po drugiej stronie siatki stali gracze doświadczeni. Wygraliśmy dwie końcówki. Do tego potrzebne są określone umiejętności, również psychiczne – powiedział Marek Skrobot. Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej wielokrotnie w tym sezonie mówili, że „dobra gra to za mało.” Oni po prostu chcą wygrywać. W sobotę osiągnęli swój pierwszy cel. – Wierzę, że wygrana z SPS Chrobry będzie początkiem czegoś miłego i radosnego – powiedział Marek Skrobot.

Marek Skrobot jest również trenerem kadry kadetów, a ona jest oparta na uczniach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Głównym celem tej grupy zawodników są kwalifikacje do mistrzostw Europy. Formę szykujemy na koniec kwietnia przyszłego roku. Oczywiście chcemy też zwyciężać w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Staramy się prowadzić tak drużynę, żeby w kwalifikacjach była najlepiej dysponowana, gotowa do grania na najwyższym poziomie – powiedział szkoleniowiec.

Za tydzień SMS PZPS zagra mecz derbowy z sąsiadem zza miedzy. – Na pewno spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Rywalizacji z Chrobrym Głogów towarzyszył ogromny doping kibiców. Na sali byli sympatycy zespołu gości – zakończył Marek Skrobot.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved