Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marek Rojko nie jest już trenerem słowackich siatkarek

Marek Rojko nie jest już trenerem słowackich siatkarek

fot. CEV

Słowacka federacja zakończyła współpracę z dotychczasowym trenerem reprezentacji siatkarek, Markiem Rojko. Nowy selekcjoner ma być znany na początku grudnia. Marek Rojko prowadził słowackie siatkarki od 2013 roku, rozegrał 58 meczów, z czego 32 wygrał.

Marek Rojko miał kontrakt ze słowacką federacją obowiązujący do października 2018, ale SVF wykorzystał punkt dotyczący oceny szkoleniowca po sezonie 2017 i postanowiła skrócić umowę. Tym samym słowackie siatkarki będą miały wkrótce nowego selekcjonera, a jego nazwisko mamy poznać już na początku grudnia.Marek Rojko objął reprezentację Słowacji w październiku 2013 roku, zastępując na tym stanowisku Miroslava Chadę. Słowackie siatkarki w tym czasie dwukrotnie walczyły o prawo gry w mistrzostwach Europy i dwukrotnie przegrały w barażach – najpierw z Azerbejdżanem, ostatnio z reprezentacją Czech. Zespołowi pod wodzą Rojko dwukrotnie nie udało się również awansować do finałów mistrzostw świata. W 2016 roku słowacka drużyna dotarła do finału Ligi Europejskiej, w której zdobyła srebrne medale po porażce z Finlandią. – Jesteśmy niewielkim krajem, również siatkarsko i musimy obserwować, co dzieje się w silniejszych reprezentacjach. Wyniki kwalifikacji realnie pokazują naszą siłę – dwukrotnie przegrywaliśmy z silniejszymi zespołami – przyznał Marek Rojko. – Myślę, że występ w finale Ligi Europejskiej był dla nas sukcesem – dodał.

Słowackie siatkarki po wodzą nowego szkoleniowca w przyszłym roku rozpoczną kwalifikacje do mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa lata. Finały odbędą się w Polsce, Turcji, na Węgrzech oraz w czwartym kraju (czeska federacja jeszcze nie potwierdziła oficjalnie organizacji) i wezmą w nich udział 24 zespoły. Reprezentacja Słowacji trafiła w kwalifikacjach do grupy E, gdzie będzie rywalizowała z Finlandią, Estonią i Szwecją.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved