Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Mierzwiński o kolorach w treningu Chemika

Marek Mierzwiński o kolorach w treningu Chemika

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Marek Mierzwiński, asystent trenera Chemika Police, opowiada o funkcji kolorów w okresie przygotowawczym. Mistrzynie Polski od kilku tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Łukasz Filipecki, trener przygotowania fizycznego, zaproponował wprowadzenie systemu kolorów, który jest wizualizacją obciążeń danego mikrocyklu, czyli tygodnia treningowego. 

Dzięki kolorom dziewczyny wiedzą, w jakim etapie przygotowań jesteśmy. Na początek pojawił się kolor biały, gdzie obciążenia były dość niskie. Następnie kolory pomarańczowe, jasny brązowy, ciemny brązowy, aż doszliśmy do bordowego, w którym jesteśmy teraz. Bordowy oznacza najbardziej intensywny moment okresu przygotowawczego. Od następnego tygodnia stopniowo zaczniemy schodzić z obciążeń, aby docelowo w okresie startowym wrócić do koloru białego – tłumaczy Marek Mierzwiński. W minionym tygodniu zawodniczki Chemika zaczęły wykonywać ćwiczenia wymagające skakania. We wtorek po raz pierwszy wprowadzono element zagrywki.

Najwięcej roboty ma Natalia Mędrzyk, ponieważ jest naszą jedyną przyjmującą. Już w trakcie pierwszego treningu przyjęła około 250 razy. Pozostałe zawodniczki zagrywały, na razie dostały dość łatwe cele, z czasem na pewno będziemy podkręcać tempo w tym elemencie – dodaje.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved