Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marek Majka: Teraz nie jest czas na podejmowanie decyzji

Marek Majka: Teraz nie jest czas na podejmowanie decyzji

fot. 1liga.pls.pl

– Audytu się nie obawiam, bo wiemy, jakie warunki mamy spełnić, by otrzymać licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już mieliśmy okazję go przechodzić, kiedy stowarzyszenie przekształcało się w sportową spółkę akcyjną – powiedział Marek Majka, prezes Stali Nysa.

Siatkarze Stali Nysa okazali się najlepsi w Krispol I lidze. W rundzie zasadniczej ponieśli tylko cztery porażki i z dużą przewagą nad kolejnymi zespołami wygrali tą część rundy zasadniczej. W play-off jednak już nie mogli potwierdzić swojej dobrej formy, bowiem przez pandemię koronawirusa rozgrywki zostały przerwane. – Nie czujemy się mistrzami. Przecież osiem czołowych zespołów czekała faza play-off. Wszystko więc mogło się zdarzyć. Niemniej trudno nie pogratulować zawodnikom oraz sztabowi za dobrze wykonaną pracę. Miał rację Maciek Zajder, nasz środkowy, mówiąc, że w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu. Mogliśmy przecież awans do PlusLigi wywalczyć w play-off przy pełnych trybunach, w atmosferze wielkiego sportowego święta. No ale pandemii nikt nie mógł przewidzieć, więc trzeba działać w innej rzeczywistości – powiedział Marek Majka, prezes klubu z Opolszczyzny.Stal wraz z BBTS-em Bielsko-Biała jako dwie najlepsze drużyny zaplecza PlusLigi mają przejść audyt, który zadecyduje o tym czy ostatecznie w sezonie 2020/2021 znajdą się w elicie. Jednak w Nysie wierzą, że będzie on dla Stali tylko formalnością. – Audytu się nie obawiam, bo wiemy, jakie warunki mamy spełnić, by otrzymać licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już mieliśmy okazję go przechodzić, kiedy stowarzyszenie przekształcało się w sportową spółkę akcyjną. A ponadto jesteśmy przygotowani do wykupienia akcji w PLS-ie, choć to w dalszej części. W okresie pandemii pracujemy na pierwszym biegu, bo przecież cały czas wokół klubu coś się dzieje – podkreślił prezes klubu.

Jeśli Stal faktycznie znajdzie się w PlusLidze, to na pewno w jej składzie zajdą zmiany. Na razie nie zapadły jeszcze żadne decyzje, a działacze dopiero po potwierdzeniu gry w elicie zaczną podejmować bardziej zdecydowane działania. – Teraz nie jest czas na podejmowanie żadnych decyzji, choć nie ukrywam, że gdy znajdziemy się oficjalnie w PlusLidze, wówczas one nastąpią. Jeśli otrzymamy zgodę, zakończy się pandemia, to wtedy przyspieszymy tempo prac. Mamy pewną strategię postępowania, która pewnie w trakcie realizacji będzie modyfikowana. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wynik audytu – zakończył Marek Majka.

źródło: opr. własne, sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved