Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marek Kardoš nowym selekcjonerem Słowaków

Marek Kardoš nowym selekcjonerem Słowaków

fot. Joanna Skólimowska

Słowacka federacja podjęła decyzję o powierzeniu sterów męskiej reprezentacji Słowacji Markowi Kardošowi. Jednocześnie zapadła decyzja, że Włoch Marco Fenoglio pozostanie trenerem żeńskiej drużyny.

Marek Kardoš zastąpi na stanowisku szkoleniowca zastąpi Andreja Kravárika, który prowadził Słowaków w ostatnich dwóch edycjach Mistrzostw Europy w 2017 i 2019 roku i w żadnym z tych turniejów nie udało mu się awansować do fazy pucharowej. Kardos to były reprezentant swojego kraju, który w karierze rozegrał 130 meczów w kadrze i dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy (1997, 2001).Nowy selekcjoner Słowacji jest dobrze znany polskim kibicom z występów w Mostostalu Kędzierzyn-Koźle oraz AZS-ie Częstochowa. Z tym pierwszym klubem dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski i również dwa razy doszedł do Final Four Ligi Mistrzów. W swojej karierze grał również we Francji i Austrii.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem AZS-u Częstochowa i doprowadził klub do wygrania Challenge Cup w 2012 roku. Dwukrotnie został wybrany trenerem roku na Słowacji (2016, 2017).

Z kolei selekcjoner żeńskoej reprezentacji Marco Fenoglio osiągnął największy sukces z tą kadrą, awansując w tym roku do fazy pucharowej podczas EuroVolley 2019. Pod koniec listopada przeniósł się z klubowej, męskiej siatkówki (Synegy Mondovi – Serie A2) do żeńskiej drużyny Serie A – Zanetti Bergamo. Fenoglio dwukrotnie został trenerem roku we Włoszech (2006, 2017). Drugi z tych tytułów osiągnął po zdobyciu mistrzostwa Włoch z Novarą. Przypomnijmy, że asystentem Włocha w kadrze Słowacji jest Michał Masek, który w zeszłym sezonie doprowadził ŁKS Commercecon Łódź do tytułu mistrza Polski.

 

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved