Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marek Karbarz: To rywale mają się bać, a nie my

Marek Karbarz: To rywale mają się bać, a nie my

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Polska Siatkówka ma się czym pochwalić i może być dumna ze swoich osiągnąć – powiedział Marek Karbarz podczas Siatkarskich Plusów – Gali 90-lecia Polskiej Siatkówki i 20-lecia Sponsoringu Polskiej Siatkówki przez markę Plus i dodał, że nie ma w naszym kraju innej gry zespołowej, która mogłaby się równać z siatkówką.

Sam Marek Karbarz osiągnął wielkie sukcesy w latach siedemdziesiątych. Zdobył mistrzostwo olimpijskie i świata, a zespół prowadzony przez Huberta Wagnera uważany jest przez wielu fachowców za najlepszy w historii. – Siatkówka jest sportem bardzo popularnym w Polsce i odnoszącym wielkie sukcesy. Mamy wszelkie powody do świętowania i mówienia o naszych osiągnięciach. Były oczywiście okresy słabsze, ale cały ten okres 90 lat wychodzi na ogromny plus. Ostatnie dwa tytuły mistrzów świata przyćmiły już nasze osiągnięcia i ja moi koledzy z drużyny Wagnera bardzo z tych złotych medali się cieszymy – powiedział Marek Karbarz.Odnosząc się do przeprowadzonego w środę w Brukseli losowania mistrzostw Europy, siatkarzy Marek Karbarz zaznaczył, że Polska może być zadowolona z jego wyników. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z Holandią, Czechami, Estonią Ukrainą i Czarnogórą. – Na pewno silna jest grupa, w której znalazły się Francja, Włochy i Bułgaria. Pozostałe trzy są równe. To rywale mają się bać, a nie my. Oczywiście potrzebne będzie dobre przygotowanie i maksymalne przyłożenie się do każdego meczu. W przeciwnym razie możemy się rozczarować. Faza grupowa będzie dobrym wejściem w turniej, takim rozkręceniem się na play-off – powiedział Marek Karbarz.

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 12 do 29 września 2019 roku w czterech krajach – Belgii, Francji, Holandii i Słowenii.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved