Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marek Karbarz: Kurek podniósł się po okresie niepowodzeń

Marek Karbarz: Kurek podniósł się po okresie niepowodzeń

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Byłem bardzo wzruszony i szczęśliwy. Z ogromną satysfakcją i zadowoleniem przyjąłem wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca Polski – powiedział mistrz olimpijski i świata Marek Karbarz.

Zwyciężył Bartosz Kurek przed skoczkiem narciarskim Kamilem Stochem i drugim naszym reprezentantem Michałem Kubiakiem. Trenerem Roku został Vital Heynen, a Drużyną Roku męska reprezentacja Polski, która w Bułgarii i we Włoszech zdobyła mistrzostwo świata. – Skoki narciarskie są w Polsce bardzo popularne i mieliśmy silną konkurencję w postaci Kamila Stocha, mistrza olimpijskiego i zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni – powiedział Marek Karbarz. – Tym bardziej cieszy ten sukces. Miło było oglądać wyniki plebiscytu – dodał.Mistrz olimpijski i świata podkreślił, że „Bartosz Kurek podniósł się po okresie niepowodzeń i sięgnął po wielkie zaszczyty.” – Został mistrzem świata, wybrano go najlepszym zawodnikiem turnieju oraz siatkarzem 2018 roku w Europie. Na pewno jego roli w sukcesie drużyny nie da się przecenić – przyznał Marek Karbarz. Jego zdaniem „mamy obecnie drużynę, którą stać na kolejne sukcesy”. – Zespół ten może jeszcze pograć na najwyższym poziomie przez najbliższych kilka lat – powiedział Marek Karbarz.

W trakcie Balu Mistrzów Sportu jeden ze złotych medalistów Artur Szalpuk podkreślił, że „atmosfera w drużynie była znakomita”. – Pod tym względem przypominają nas. My lubimy przebywać w swoim gronie do tej pory. Chętnie spotykamy się podczas Memoriału Huberta Wagnera – powiedział Marek Karbarz.

Fabiana Drzyzgi nie było na sobotniej gali, podczas której ogłoszono wyniki Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Polsatu na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2018 roku. Rozgrywający reprezentacji śledził wydarzenia w dalekim Nowosybirsku, gdzie gra na co dzień w miejscowym Lokomotiwie. 3 stycznia Fabian Drzyzga obchodził urodziny. – W pierwszej kolejności chciałem podziękować wszystkim za życzenia urodzinowe. Było ich masę i nie byłem w stanie odpowiedzieć na wszystkie – napisał w mediach społecznościowych. – Po drugie to się nazywa zwycięstwo. Trener, drużyna i do tego pierwsze i trzecie miejsce w plebiscycie. Wygraliśmy tę galę – podkreślił Fabian Drzyzga.

Fabian Drzyzga żałuje, że nie mógł być na gali. Dwukrotnego mistrza świata zatrzymały w Nowosybirsku obowiązki. – Gratuluję Bartkowi, bo to, co zrobił, jest rzeczą niebywałą. To jest przykład do naśladowania. Choć myślałem, że wygra Kamil Stoch. Gratuluję Michałowi trzeciego miejsca, bo to też jest sukces. Gratuluję trenerowi tak wspaniałego tytułu. No i moim kolegom i też po części sobie tytułu Drużyny Roku. Mam nadzieję że w następnych latach też zdominujemy pewne kategorie – napisał Fabian Drzyzga.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved