Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcyniak odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Marcyniak odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Po dwóch latach spędzonych w bełchatowskim klubie Mariusz Marcyniak odchodzi z PGE Skry. Przez ten czas środkowy zdobył z żółto-czarnymi Puchar Polski (2016) oraz srebro (2017) i brąz (2016) mistrzostw Polski.

Mariusz Marcyniak pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Tempie Chełm, skąd w 2009 roku przeniósł się do Metra Warszawa – klubu, który na tej pozycji wychował wielu reprezentantów Polski, m.in. Karola Kłosa. W sezonie 2011/2012 występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, a po roku trafił do AZS-u Częstochowa (2012-2015). Przed rozgrywkami 2015/2016 przeniósł się z akademickiego zespołu do Bełchatowa, podpisując roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.Swój najlepszy mecz podczas premierowego sezonu rozegrał w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów przeciwko Ziraatowi Bankasi Ankara. Na trudnym tureckim terenie zdobył 12 punktów. – Pierwszy raz grałem w Lidze Mistrzów, zdobyłem też pierwszy medal w seniorskiej siatkówce i pierwsze trofeum, jakim był Puchar Polski. Było wiele debiutów i nowych doświadczeń – wspomina pierwszy sezon w bełchatowskim klubie.

Pomimo zakończenia rozgrywek przez pierwsze dwa miesiące można go było spotkać w siłowni hali Energia. I to właśnie ogromnym zaangażowaniem i pracą, a także życzliwą współpracą nie tylko z kolegami z drużyny, ale ze wszystkimi pracownikami klubu, dał się poznać w Bełchatowie. Sezon 2016/2017 był dla niego drugim w żółto-czarnych barwach. 25-latek niestety nie otrzymał wielu szans na ligowych parkietach. Trener Philippe Blain rzadziej niż jego poprzednik – Miguel Falasca, wystawiał go w składzie bełchatowskiego zespołu. Właśnie ambicja i chęć regularnej gry sprawiły, że zdecydował się opuścić Bełchatów.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved