Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Marcos Kwiek: Celem jest awans do ćwierćfinału

fot. FIVB

Reprezentacja Dominikany rozpocznie przygotowania do tegorocznych igrzysk olimpijskich z wielkimi nadziejami. – Naszym głównym celem jest awans do ćwierćfinału – przyznał trener kadry narodowej tego kraju Marcos Kwiek.

O sile zespołu mają stanowić zawodniczki, które podczas IO 2012 doprowadziły ekipę Dominikany do piątego miejsca: atakujące Bethania de la Cruz i Prisilla Rivera, środkowa Lisvel Eve i libero Brenda Castillo. – Jeśli nie uda nam się osiągnąć tego celu, uznamy to za porażkę. Być na IO to już dla nas ogromne osiągnięcie, ale teraz chcemy zrobić następny krok i podoba mi się nasza szansa na wyjście z grupy – zaznaczył szkoleniowiec dominikańskiej ekipy.Reprezentacja Dominikany zmierzy się w grupie A z Serbią, Brazylią, Kenią, Koreą Południową oraz Japonią. Cztery spośród sześciu zespołów wywalczą awans do dalszych gier. Drużyna Marcosa Kwieka zdaje sobie sprawę, że pokonać Serbki i Brazylijki będzie niezwykle trudnym wyzwaniem. Dlatego skupią się przede wszystkim na trzech pozostałych rywalach.

Kluczowymi meczami powinny być te z Koreą, Kenią i Japonią – pokreślił szkoleniowiec Dominikany. – Serbia i Brazylia są na wyższym poziomie, konsekwentnie zajmują najlepsze miejsca w najważniejszych światowych turniejach turniejach. Jeśli nic dziwnego się nie wydarzy, powinni zająć pierwsze i drugie miejsce w puli. Oznacza to, że cztery pozostałe drużyny będą rywalizować o pozostałe dwa miejsca, więc mecze przeciwko nim najprawdopodobniej zadecydują o naszym losie.

Marcos Kwiek jest bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny w ostatnich miesiącach. – Ostatni rok był dla nas bardzo dobry. I nie chodzi jedynie o wyniki – dodał. – Bardzo ważne było to, abyśmy byli solidni i konsekwentni przez cały sezon. Oczywiście wyniki potwierdzają pracę, którą wykonaliśmy, ale osiągnięcie takiego poziomu spójności wiele znaczy. Chcemy zachować formę w 2020 roku, abyśmy mogli z wielką nadzieją pojechać do Tokio.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved