Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marco Fenoglio nowym trenerem Zanetti Bergamo

Marco Fenoglio nowym trenerem Zanetti Bergamo

fot. Volley Bergamo

Długo nie potrwała przygoda Marcello Abbondanzy w swoim rodzinnym kraju. Były rener Chemika Police w tym tygodniu zdecydował się cytując powody rodzinne rozwiązać umowę z Zanetti Bergamo. Długo nie trzeba było czekać na to, by pojawiło się nazwisko jego następcy.

Zanetti Bergamo na ten moment zajmuje w tabeli ligi włoskiej 12 miejsce na 14 grających zespołów. Działacze klubowi nie byli zbyt zadowoleni z tego, jak zespół rozpoczął sezon. Zanim zdążyli jednak podjąć decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Marcello Abbondanzą to szkoleniowiec poprosił o rozwiązanie umowy i wszystko wskazuje na to, że były trener Grupy Azoty Chemik Police wróci do Turcji. Długo nie trzeba było czekać na jego następce. Opiekę nad zespołem z Lombardii objął Marco Fenoglio, który jest również trenerem reprezentacji Słowenii. Ostatnim jego klubem był grający w Serie A2 zespół męski z Mondovi. Poprzednią żeńską drużyną zaś nieistniejący już klub z Piacenzy.Dyrektor generalny Giovanni Panzetti tak tłumaczył ów wybór – Przez ostatnie lata wyraźnie rozwinął swój wachlarz trenerski. Marco wraca do Bergamo bagażem doświadczeń i przygotowaniem, którego nam teraz potrzeba. Przede wszystkim ma jednak w sobie ładunek emocjonalny i sposób zachowania, którego potrzeba teraz tej grupie, żeby lepiej grała – powiedział.

Fenoglio prowadził ten utytułowany zespół w latach 2005-2007. – Zawsze marzyłem, żeby mieć okazję znowu poprowadzić Bergamo – powiedział. – Pracowało mi się tu dobrze i wraz z klubem udało nam się dokonać ważnych rzeczy. Tak więc kiedy mi zaoferowano tą możliwość przyjąłem ją bez zastanowienia, bo to jak wrócić do domu. Na szczęście udało się to szybko załatwić, ponieważ pomimo pewnych komplikacji Mondovi szybko zgodziło się rozwiązać mi kontrakt. Drużyna ma trudności, trzeba to obiektywnie przyznać. Z pewnością była budowana z nieco innymi założeniami, niż te, które aktualnie pokazuje jej miejsce w tabeli. Fakt, że trener zostawił drużynę z dnia na dzień nie pomaga i ciężko będzie teraz znaleźć szybko rozwiązanie na aktualne kłopoty. Wierzę, że z odwagą, determinacją i tym co mogę dać zespołowi ja możemy wejść do fazy play-off ponieważ jest jeszcze sporo czasu i sporo spotkań do rozegrania – powiedział świeżo upieczony szkoleniowiec w rozmowie z klubową stroną.

źródło: inf. własna, volleybergamo.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved