Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marco Fegnolio: Przeciwnicy są od nas silniejsi

Marco Fegnolio: Przeciwnicy są od nas silniejsi

fot. cev.eu

W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek w Bratysławie zmierzą się reprezentacje Belgii i Rosji. Oba zespoły przegrały dotychczas po jednym meczu w turnieju, dla jednego z nich druga porażka zakończy przygodę z Eurovolleyem. – Obie drużyny pokazały, że są w dobrej formie, dysponują niezłą kondycją, więc to będzie ciekawy mecz – mówi trener reprezentacji Belgii, Gert Van De Broek.

Przed rozpoczęciem rundy finałowej spodziewaliśmy się, że unikniemy Rosji, która jest moim zdaniem najlepszą drużyną z tej grupy. Tak się nie stało z powodu rozstrzygnięć w grupie B po tym, jak Włochy przegrały z Polską. Ale nie jestem tym rozczarowany, taka jest rzeczywistość, nadal wierzymy w swoje szanse. Chociaż jesteśmy niedużym krajem to udowodniliśmy, że możemy grać na wysokim poziomie – przyznał belgijski szkoleniowiec.Rosjanki po zaskakującej porażce z Niemkami grają coraz lepiej i są pewne siebie przed meczem z Belgią. – To nie będzie jednak łatwy mecz, w tej fazie turnieju już nie ma słabych zespołów – przyznała jednak Jewgienia Starcewa.Wiemy doskonale, że teraz już nie ma miejsca na pomyłkę, dlatego musimy się skoncentrować. Chcemy wygrać ten mecz, bo chcemy grać dalej – dodała.

W drugim niedzielnym spotkaniu w Bratysławie gospodynie zagrają z reprezentacją Włoch. Zwycięzcy obu meczów spotkają się w ćwierćfinale, ale już w Łodzi. Mecz z Italią będzie szczególny dla włoskiego szkoleniowca Słowacji, Marco Fegnolio. Wolałbym grać przeciwko Belgii, wówczas na szanse byłyby większe. Gra przeciwko reprezentacji mojego kraju będzie dla mnie niezwykłym przeżyciem. To będzie też wyjątkowy wieczór dla Słowacji. Przeciwnicy są od nas silniejsi, ale obiecuję, że będziemy walczyć i grać lepiej niż w ostatnim meczu grupowym z Rosją – zapewnił Fegnolio.

Włoszki, które przyleciały do stolicy Słowacji w piątek, jeśli pokonają zespół gospodyń, po meczu będą znów musiały wrócić do Łodzi na mecz ćwierćfinałowy. – To będzie niesamowity mecz, hala na pewno będzie pełna i będzie wspierać gospodarzy, ale my chcemy dobrego wyniku. Nasz sztab dobrze przeanalizował mecze Słowacji i będziemy na to spotkanie dobrze przygotowani. Wierzę, że jesteśmy w stanie awansować dalej w tym turnieju – mówiła kapitan reprezentacji Włoch, Cristina Chirichella.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved